Policie obvinila muže kvůli smyšlenému oznámení o ozbrojeném člověku

foto Policejní hlídka - ilustrační foto.

Praha - Kriminalisté obvinili ze šíření poplašné zprávy muže, který si ve čtvrtek vymyslel, že se v Praze pohybuje člověk se zbraní, a oznámil to policii. Muž se při výslechu přiznal, hrozí mu tři roky vězení, uvedla dnes policie na síti X. Kvůli smyšlenému oznámení zasahovaly v hlavním městě desítky policistů, varování dostaly i dvě vysoké školy v centru města a jejich studenti.

"Oznamovatel si vše vymyslel a při výslechu se k tomu přiznal. Kriminalisté mu sdělili obvinění z trestného činu šíření poplašné zprávy, za což mu hrozí až tři roky vězení," oznámila policie.

Policisté ve čtvrtek kolem poledne oznámili, že prověřují oznámení, že se z Letenských sadů směrem do centra města pohybuje ozbrojený člověk. Kvůli tomu byly v terénu desítky policistů. Preventivně zasahovali i v okolí Právnické a Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, jejichž budovy se nacházejí v centru. Zhruba za půl hodiny policie akci ukončila s tím, že si volající věc vymyslel.

V sobotu uplyne rok od tragédie, při které v hlavní budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy na náměstí Jana Palacha zastřelil student školy 14 lidí, dalších 25 zranil a následně zastřelil i sebe.

Na začátku letošního prosince policie evakuovala areál Západočeské univerzity v Plzni kvůli hlášení o údajné střelbě. Ta se nakonec nepotvrdila. Policie v případu obvinila dva studenty z výtržnictví kvůli tomu, že jeden údajně volal Alláhu akbar (arabsky Bůh je velký) a druhý imitoval střelbu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 7.01.2026 ČTK

Reklama

-4°C

Dnes je středa 7. ledna 2026

Očekáváme v 09:00 -5°C

Celá předpověď