Policie našla v Sázavě mrtvého muže, nezvěstné chlapce zatím nemá

foto Řeka, jez, pátrání po utonulém - ilustrační foto.

Soběšín (Kutnohorsko) - Policisté na Kutnohorsku pokračovali třetím dnem v pátrání po dvou šestnáctiletých mladících, kteří se šli u Soběšína koupat do Sázavy a od té doby jsou nezvěstní. Dnes je hledali opět potápěči a také psovod, nikoho ale nenašli, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová. Do dalším pohřešovaném plavci dnes policisté pátrali také u Sázavy na Benešovsku, tělo šestapadesátiletého muže našel potápěč pod hladinou řeky.

"Do dnešní pátrací akce, která začala v dopoledních hodinách, byli povolání policisté z poříčního oddělení Labe a psovod se speciálně vycvičeným psem z hlavního města Prahy," uvedla mluvčí k pátrání po dvou mladících. Policisté podle ní prohledávali řeku od místa, kde byli chlapci viděni naposledy, až k Českému Šternberku. V 15:00 byla akce ukončena s negativním výsledkem. V neděli budou policisté v hledání chlapců pokračovat v rámci služby, velká pátrací akce se zatím neplánuje.

Kromě toho dnes policisté řeku Sázavu prohledávali také u kempu Cíl v Sázavě na Benešovsku. Hledali tam šestapadesátiletého muže, který se šel v pátek vykoupat a od té doby byl pohřešovaný. Povoláni byli kromě pozemních hlídek také psovod, kriminalisté, potápěči z poříčního oddělení Slapy a hasiči s technikou. Tělo našel potápěč zhruba po dvou hodinách pod hladinou řeky poblíž kempu. "V případu byla nařízena pitva," uvedla Richterová.

Šestnáctiletí mladíci se ztratili poblíž Masarykova tábora YMCA nedaleko Soběšína. Jejich zmizení bylo ohlášeno v noci na čtvrtek, dosavadní pátrací akce byly neúspěšné. Do hledání se zapojil i vrtulník s termovizí, po chlapcích bylo zároveň vyhlášeno celostátní pátrání.

Veškeré informace o pohřešovaných policie přijme na lince 158. Jeden z mladíků je vysoký 170 až 175 centimetrů, má světlé vlnité vlasy a modré oči. Druhý měří 165 až 170 centimetrů, má hnědé rovné vlasy a šedé oči.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je pondělí 28. září 2020

Očekáváme v 11:00 9°C

Celá předpověď