Peugeot má kompletní řadu elektrických dodávek

foto Elektrický Peugeot e-Partner.

V druhé polovině letošního roku se v Česku začne prodávat elektrický Peugeot e-Partner. Půjde už o třetí elektrickou dodávku této značky.

Fotogalerie

Peugeot e-Partner se přidá k modelům e-Expert a e-Boxer. Výchozí Partner je po Dacii Dokker druhou nejprodávanější dodávkou do dvou tun v České republice, další prodané kusy přidává i v provedení vážící víc než dvě tuny.

Elektrická verze nabídne dojezd až 275 kilometrů a užitečné zatížení až 800 kilogramů. Prodávat se bude ve dvou délkách a se dvěma verzemi karoserie: třímístný furgon a pětimístné polocombi. Elektromotor používaný i v dalších modelech značky má maximální výkon 100 kW, což umožňuje maximální rychlost až 130 km/h. Určen je ale především pro zásobování v centrech měst. Tam se ani nepočítá s plným využitým výkonem. K dispozici jsou totiž tři jízdní režimy. V Eco je výkon omezen na 60 kW, v Normal na 80 kW, obojí prodlužuje dojezd.

K dispozici jsou dva typy palubních nabíječek, které pokrývají veškeré způsoby použití a všechna řešení nabíjení. Standardně jde o zařízení pro nabíjení jednofázovým proudem 7,4 kW, za příplatek je k dispozici zařízení pro nabíjení třífázovým proudem 11 kW. Pořízení wallboxu bude nutností, protože z běžné zásuvky by se auto do plna nabíjelo celých 31 hodin. 7,4 kW wallbox tuto dobu stáhne na 7,5 hodiny, 11 kW na pět hodin.

Peugeot k autu nabídne i speciální služby. Kromě nabídky instalace wallboxu od prověření instalace až po kompletní montáž to bude také služba dobíjení Free2Move, která zajistí přístup k síti více než 220 000 dobíjecích stanic po celé Evropě.

Cena pro Českou republiku zatím nebyla zveřejněna.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je čtvrtek 23. září 2021

Očekáváme v 15:00 22°C

Celá předpověď