Odbyt automobilů značky VW v září prudce klesl

foto Znak automobilky Volkswagen - ilustrační foto.

Wolfsburg (Německo) - Odbyt hlavní značky VW z německého automobilového koncernu Volkswagen se v září meziročně propadl o více než 18 procent na 485.000 vozů. Důvodem byly zejména komplikace spojené se zavedením přísnějších pravidel pro testování emisí. Oznámila to firma. Za celé třetí čtvrtletí se odbyt nicméně zvýšil o téměř tři procenta na 4,623 milionu vozů.

"Letošní rok je zatím pro Volkswagen tím nejúspěšnějším. Zářijový vývoj představuje útlum, který jsme ale po letních rekordech předpokládali. Říjen bude rovněž ovlivněn přechodem na testovací systém WLTP," uvedl šéf prodeje značky VW Jürgen Stackmann.

Na začátku září vstoupila v platnost nová metodika měření emisí a spotřeby automobilů WLTP (Worldwide Harmonized Light Duty Vehicles Test Procedure), která se mnohem více blíží podmínkám reálného provozu. Koncern Volkswagen již dříve varoval, že přechod na systém WLTP by mohl mít negativní dopad na jeho hospodářské výsledky.

V celém loňském roce odbyt značky VW vzrostl o 4,2 procenta na rekordních 6,23 milionu vozů. Mezi další značky koncernu Volkswagen patří například Audi, Bentley, Lamborghini, Porsche či Seat. Jeho součástí je rovněž mladoboleslavská Škoda Auto.

Údaje o souhrnném prodeji všech koncernových značek za září zatím skupina Volkswagen nezveřejnila.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 19. července 2019

Očekáváme v 13:00 27°C

Celá předpověď