Obytný VW California bude schopný také jízdy na elektřinu

foto Obytný vůz Volkswagen California.

I když chce od příštího roku divze Volkswagen Užitkové vozy nabízet novou generaci svého obytného vozu California rovněž s dieselovým a benzinovým motorem, zákazníci si budou moci zvolit také pohon plug-in hybrid.

Fotogalerie

Redaktor portálu Autonaelektřinu to zjistil během světové premiéry koncepční studie tohoto vozu, která se odehrála v Düsseldorfu v předvečer zahájení tamější veletrhu Caravan Salon.

Plug-in hybridní verze dostane novou generaci tohoto pohonu, která se poprvé představí v novém Passatu a třeba také ve Škodách Superb a Kodiaq. Díky větší baterie by vůz mohl být schopen čistě na elektřinu ujet cca 70 kilometrů. Elektrický pohon se ale bude hodit zejména pro tichou jízdu v areálu kempů.

Nová California bude mít poprvé posuvné dveře na obou stranách, což umožní přístup ke kuchyňské lince s indukčními vařiči, ledničkou, dřezem a rovněž elektrickým grilem také zvenčí.

California nabídne prostor pro přespán až čtyřem lidem, přičemž jedno lůžko se vytvoří po sklopení dvou samostatných zadních sedaček, druhé je pak ve výklopném střešním stanu. Ten se vysouvá pomocí elektromotorů a ovládání je na tabletu umístěném ve voze. Na něm lze pak kontrolovat další funkce vozu a může samozřejmě sloužit také pro sledování filmů.

Model California vyrábí Volkswagen již 35 let. Za tu dobu se jich prodalo více než čtvrt milionu kusů.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď