Nový Renault Scénic měl premiéru v Mnichově, na trhu bude na jaře

foto Renault Scénic

Jedna z velkých premiér se na IAA v Mnichově odehrála na stánku francouzské značky Renault. Kromě modelu Rafale, který se bude nabízet jak se spalovacími agregáty, tak i plug-in hybridní pohonnou jednotkou, byl hlavním tahákem nový Scénic.

Tento tradiční model zaměřený na cestování rodin se z klasického MPV (jakým býval v dobách s naftovými nebo benzinovými motory pod kapotou) nyní mění v crossover.

Auto není tak vysoké jako dříve (od země po střechu měří jen 157 centimetrů) a také jeho délka 447 centimetrů umožňuje solidní obratnost v městských ulicích.

Redaktor portálu Autonaelektřinu již měl možnost si přímo v Mnichově auto prozkoumat. Zajímavostí je použití desítek symbolů diamantů (tradiční symbol nacházející se v logu značky) na přídi a také interiér orientovaný takzvaně na řidiče. Za volantem se nachází digitální přístrojový štít se zřejmě největší úhlopříčkou ze všech současných vozů.

Objem kufru činí 545 litrů, což je vzhledem k tomu, že i pro zadní cestující je ve voze dost místa, solidní hodnota.

Renault bude nabízet dvě verze pohonných ústrojí. Ve standardu se ocitne agregát s výkonem 170 koňských sil čerpající energii z baterie s kapacitou 60 kWh. Zájemci si budou moci připlatit za největší trakční baterii v historii elektromobilů Renaultu (s kapacitou 87 kWh). Ta zajistí dojezd 620 kilometrů v režimu WLTP. Motor pak má v tomto případě výkon 220 koňských sil.

Nabíjet půjde v případě využití nabíječek se stejnosměrným proudem výkonem až 150 kW. Z nuly na sto kilometrů Scénic se silnějším motorem zrychlí už za 8,4 sekundy a maximální rychlost je omezena na hranici 170 kilometrů v hodině.

V České republice se podle mluvčí tuzemského zastoupení Jitky Skaličkové začne nový elektrický Scénic prodávat na přelomu března a dubna příštího roku. Ceny zatím stanoveny nebyly.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 15:00 19°C

Celá předpověď