Noc byla mrazivá, na šumavské Kvildě naměřili minus 27,3 stupně

foto Zimní počasí, sníh, mráz - ilustrační foto.

Praha - Na šumavské stanici Kvilda-Perla na Prachaticku ráno klesla teplota na minus 27,3 stupně Celsia. Jedná se o dnešní nejnižší hodnotu v České republice. Na šumavském Březníku na Klatovsku pak meteorologové naměřili minus 27,2 stupně Celsia. ČTK to řekl Daniel Maňhal z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

"Na polovinu ledna se nejedná o úplnou výjimkou. Stává se, že na Šumavě v tuto dobu klesne teplota i pod hranici minus 30 stupňů Celsia," řekl Maňhal. Dodal, že v nejbližších dnech se mírně oteplí a tak nízké hodnoty meteorologové na jihu Čech neočekávají.

Na Jizerce v Jizerských horách teploměr ukázal minus 21 stupňů, uvedli dnes meteorologové na facebooku. Přes den se budou teploty držet většinou kolem nuly, někde zůstanou pod bodem mrazu, na místech s nízkou oblačností nebo mlhou bude jen kolem minus čtyř stupňů. Ve čtvrtek se oteplí.

"Právě uplynulá noc bude zřejmě nejmrazivější nocí tohoto týdne. Teploty klesaly na minus dva až minus sedm stupňů Celsia, při delším vyjasnění a sněhové pokrývce bylo kolem minus deseti stupňů Celsia, v Teplicích nad Metují-Zdoňově minus 13 stupňů," konstatovali dnes ráno meteorologové.

Pokud i přes den zůstane jako dnes na některých místech teplota pod nulou, mluví meteorologové o takzvaných ledových dnech.

Od čtvrtka se má oteplit, přes den budou maximální teploty kolem pěti stupňů Celsia a v noci už nebude tolik mrznout, někde zůstane nad nulou.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pondělí 17. ledna 2022

Očekáváme v 17:00 3°C

Celá předpověď