Nevidomí dnes mohou poznat zázemí pražského metra na Budějovické

foto Prohlídka pro nevidomé ve stanici metra na trase C.

Praha - Nevidomí a zrakově postižení dnes budou mít možnost se seznámit se zázemím pražského metra. Na uzavřeném úseku trasy C ve stanici Budějovická se budou moci bez přítomnosti ostatních cestujících seznámit s kolejištěm, informačním orientačním systémem a dalším zázemím metra. ČTK to sdělila mluvčí Dopravního podniku hlavního městě Prahy (DPP) Aneta Řehková. DPP akci pořádá spolu se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých České republiky (SONS ČR).

Přihlášené skupinky zrakově postižených budou mít mezi osmou a 14. hodinou možnost vyzkoušet si orientaci v prostorách a ve vozech metra. Podle pořadatelů celou prohlídku v kolejišti a ve vlakové soupravě postupně projde přibližně 150 lidí v deseti po sobě jdoucích skupinkách.

Nevidomí v pražském metru - ilustrační foto. "Akce bude příležitostí pro nevidomé a slabozraké vyzkoušet si průchod metrem podle svých možností a zároveň si ho v klidu projít. Budou si moci například nacvičit určitou trasu, která jim dělá problémy, a někteří tak dokonce překonat strach z jízdy metrem. Zúčastní se i mimopražští a věříme, že si tuto netradiční návštěvu metra užijí," uvedl místopředseda představenstva a dopravní ředitel DPP Ladislav Urbánek.

Zaměstnanci DPP budou návštěvníkům po celou dobu k dispozici, zodpoví různé dotazy a představí opatření pro snadnější a bezpečnější užívání metra zrakově znevýhodněnými. Akce se zúčastní i hasiči DPP.

Dnes začíná čtyřdenní obousměrná výluka na lince metra C mezi stanicemi Pražského povstání - Kačerov. Důvodem je plánovaná oprava trati. Provoz bude obnoven v úterý 23. dubna.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je středa 22. ledna 2020

Očekáváme v 11:00 2°C

Celá předpověď