Největší pobočku v Evropě umístil Honeywell na Olomoucko

foto Honeywell Flight Test Aircraft HTF7000 Turbofan Engine.

V Mariánském Údolí na Olomoucku tepe největší výrobní srdce Honeywellu na starém kontinentu.

Skoro 40 tisíc metrů čtverečních plochy. Pětaosmdesát certifikací pro speciální projekty, 150 technologů pro produkty a pro speciální procesy, desítky nových výrobků ročně. I takto by mohla vypadat stručná  vizitka společnosti Honeywell Aerospace Olomouc se sídlem v Hlubočkách - Mariánském Údolí. Od roku 1951 tady zaměstnanci, tehdy ještě pod značkou Mora Moravia, navrhují, vyrábí a od nového tisíciletí také opravují části motorů letadel, která denně přepraví milióny lidí po celém světě.

Do olomouckého Honeywellu, který je od roku 2002 součástí nadnárodního amerického kolosu, bylo z Phoenixu přesunuto na 300 strojů a zařízení, což znamenalo největší převod výroby v historii firmy Honeywell. Díky tomu stoupl počet pracovníků v Hlubočkách nad jeden tisíc.

Modernizace továrny neustále pokračuje. Jenom v posledních letech investovala firma do nových strojů a zařízení téměř 700 milionů korun. Honeywell Aerospace Olomouc je v současnosti největší výrobní závod divize Aerospace mateřského zámořského podniku v Evropě.

V areálu Honeywell nedaleko Olomouce se nachází kromě výroby nových dílů také servisní středisko, specializované na generální opravy dílců do leteckých motorů. Ročně jím projde zhruba 6000 dílců, které se poté montují zpátky do motorů.

Odborníci v Hlubočkách úzce spolupracují s vývojovým centrem Honeywell v Brně, kam pravidelně přilétá testovací Boeing. Jde o testovací laboratoř s vlastní serverovnou, nepřerušitelným zdrojem energie a terminály, u kterých může pracovat až devět lidí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je čtvrtek 28. září 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď