Nejlepšího mluvčího mají pražští hasiči a pojišťovna Allianz

foto Nejlepším mluvčím roku v kategorii veřejného sektoru byl 17. října 2019 v Praze vyhlášen mluvčí pražských hasičů Martin Kavka (vlevo). Vítězem kategorie soukromého sektoru se stal Václav Bálek (vpravo) z pojišťovny Allianz.

Praha - Nejlepším tiskovým mluvčím ve veřejném sektoru se letos stal Martin Kavka, který v médiích vystupuje za pražské hasiče. V soukromém sektoru pak uspěl Václav Bálek z pojišťovny Allianz. Titul PR tým roku získalo Letiště Praha. Ocenění v Praze vyhlásila profesní organizace PR klub, která soutěž Mluvčí roku uspořádala.

O vítězích rozhodla porota soutěže složená z více než dvou desítek odborníků na komunikaci s veřejností a novinářů. Zatímco loni, kdy uspěla mluvčí Plzeňského Prazdroje Jitka Němečková, udělovala jenom jednu cenu pro mluvčího roku, letos hodnotila kandidáty ve třech kategoriích. V každé z nich pak porota volila mezi třemi finalisty, kteří vzešli z pěti kandidátů s největším počtem nominací.

Ve veřejném sektoru se na stříbrné příčce umístila mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová, bronz si odnesl Jan Rýdl, který mluví za Ředitelství silnic a dálnic. V soukromém sektoru získala druhé místo Patricie Šedivá ze společnosti Alza, třetí byla Gabriela Bechyňská ze společnosti Mondelez. Do finále o titul PR týmu roku se do trojky nejlepších dostal Český statistický úřad, který si odnesl stříbro, a bronzová Česká spořitelna.

"Mluvčí neslouží jen k předávání informací. Jsou to profesionálové v oblasti PR a komunikace, kteří přímo vytváří veřejnou image jednotlivců, firem či institucí. Připravují a vedou strategickou komunikaci a podobně jako šachisté by měli mít připraveno několik tahů dopředu. Soutěž Mluvčí roku vyzdvihuje ty nejlepší a věřím, že je pro všechny v oboru inspirací," uvedl předseda sekce mluvčích PR klubu Martin Opatrný. Celkem letos do soutěže přišlo 138 nominací, které podali experti z PR a novináři.

PR Klub sdružuje experty na komunikaci z řad ředitelů komunikace, tiskových mluvčí, PR manažerů a konzultantů. Loni obnovená soutěž Mluvčí roku navázala na tradiční ocenění Tiskový mluvčí roku, které Český klub mluvčích společně s Komorou Public Relations udělovaly v letech 2003 až 2011.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je pátek 10. července 2020

Očekáváme v 9:00 24°C

Celá předpověď