Nejlepší web z měst má Cheb a z obcí Mnetěš z Ústeckého kraje

foto Počítač, notebook, internet - ilustrační foto.

Hradec Králové - Ocenění Zlatý erb za nejlepší webové stránky získal v kategorii měst Cheb z Karlovarského kraje, v kategorii obcí Mnetěš z Ústeckého kraje. Výsledky 24. ročníku celostátní soutěže Zlatý erb dnes pořadatelé vyhlásili na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) v Hradci Králové. Soutěže se účastnilo 422 měst, obcí a dalších subjektů, sdělil ČTK mluvčí konference Adam Folta. Cílem klání je podpořit rozvoj internetových služeb ve městech a obcích.

"Soutěž Zlatý erb nám pomohla díky zpětné vazbě ujednotit povinně zveřejňované informace směrem k občanům a zaměřit se na zjednodušení přístupnosti," uvedl Martin Trnka z Městského úřadu Cheb.

V kategorii nejlepších webových stránek měst má druhé místo Jihlava, která navíc získala Cenu Jana Savického za nejlepší zvládnutí kritéria povinné informace v kategorii pro města. Třetí skončil Letohrad. V kategorii obce získala druhé místo Praha – Kunratice a třetí obec Zbyslavice z Ostravska. Vítězná obec Mnetěš dostala i Cenu Jana Savického za nejlepší zvládnutí kritéria povinné informace v kategorii pro obce.

Krajská kola se konala ve 13 krajích České republiky od začátku dubna do půlky května, celkově se jich účastnilo 242 měst a obcí. V celostátním kole soutěžilo 111 elektronických služeb a 69 turistických prezentací.

"Elektronické služby byly v tomto roce hodnoceny pouze v celostátním kole, kdy proběhl předvýběr finalistů a celostátní porota vybrala elektronické služby, které zaujaly svou originalitou, a především inovativností a užitečností pro občany," uvedl Folta.

V celostátním kole soutěže v kategorii nejinovativnější elektronická služba zvítězil Datový portál Královéhradeckého kraje Data KHK, druhý se umístil E-shop Dopravního podniku města Brna – Brno iD, třetí místo obsadil projekt Mobilní monitoring vybraných prvků veřejného prostranství v Praze .

Cenu místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci v kategorii kraje a regiony dostal Oficiální turistický portál Pardubického kraje Vychodni-Cechy.info za první místo. Druhý se umístil projekt Vltava – řeka plná zážitků a na třetí příčce skončily dva projekty – portál Žďárské Vrchy.cz a portál Krkonoše. V kategorii pro města a obce zvítězil Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně, druhé byly Webové stránky turistické destinace Český Krumlov Region a třetí skončil Mikulov.

Loni se do soutěže zapojilo přes 400 webových stránek a projektů obcí a měst včetně elektronických služeb a turistických prezentací. Ocenění Zlatý erb za nejlepší webové stránky měst a obcí získala v roce 2021 v kategorii měst Jihlava a mezi obcemi vyhrála vesnice Tisá z Ústeckého kraje.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je neděle 3. července 2022

Očekáváme v 21:00 20°C

Celá předpověď