Nejaktuálnější LGBTI témata i výzvy představí pražská konference ILGA-Europe

foto

Praha 21. října 2019 (PROTEXT) -

Největší evropská konference LGBTI aktivistů se uskuteční v pražském hotelu Pyramida od 23. do 26. října 2019. Pořádá ji mezinárodní organizace ILGA-Europe, která zastřešuje přes 600 LGBTI organizací v 54 zemích Evropy a Střední Asie. Českými spolupořadateli jsou spolky Prague Pride a PROUD. Konference se zabývá aktuálním děním ve světě a jeho dopadem na životy LGBTI lidí. Diskutuje otázky, o nichž se běžně nehovoří, představuje úspěšné LGBTI iniciativy a nastoluje témata, která budou žhavá v nadcházejícím roce.

Ve čtvrtek 24. října se po oficiálním zahájení konference konají dvě akce pro média:

10:00 místnost Neptun - tisková konference s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem a Katrin Hugendubel, Advocacy Director ILGA-Europe.

10:30 místnost Neptun - tisková konference s LGBTI aktivisty z evropských zemí zaměřená na aktuální dění v oblasti LGBTI práv. Vystoupí: Vyacheslav Melnyk (KPH, Polsko), Laszlo Farkas (OSF, Maďarsko), Aurore Fourcy (Inter-LGBT, Francie), Czeslaw Walek (Prague Pride, ČR).

Obě tiskové konference budou v angličtině. Médiím je otevřená také část konferenčního programu. Akreditace pro média: bit.ly/media_acreditation

Kontakt: Bohdana Rambousková, bohdana@praguepride.com

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď