Nástupce Renaultu Kadjar bude elektromobil

foto Ilustrační foto - Renault Kadjar

Již za necelý rok se na pařížském autosalonu představí nový Renault Kadjar. Zatímco nyní ho pohánějí spalovací agregáty, v příští generaci se bude jednat o čistý elektromobil. Magazínu Auto Express to v rozhovoru prozradil viceprezident automobilky Giles Le Borgne.

Auto se svojí velikostí představí mezi nedávno představený nový Renault Mégane a větší SUV Nissan Ariya.

Elektrický Kadjar bude zkonstruovaný na stejné platformě CMF-EV jako oba výše zmíněné modely. Ta umožňuje konstruktérům připravovat vozy s délkou aý 4,7 metru a rozvorem 278 centimetrů.

V útrobách vozu budou zabudovány dvě verze vysokonapěťových baterií. Menší z nich má kapacitu 60 kWh, větší pak 87 kWh. Baterii bude možné nabíjet výkonem až 130 kW, což znamená, že množství energie se z původních deseti na 80 procent zvýší během 35 minut.

Elektromotory budou také k dispozici dva. První z nich s výkonem 215, druhý nabídne k využití 239 koňských sil.

Klasické SUV s logem Renaultu bude poháněno vždy pouze jedním elektromotorem. Verze s dvěma agregáty budou mít na své karosérii loga sportovní značky Alpine.

Renault zatím nechce prozradit, zda si novinka ponechá své jméno Kadjar nebo, zda bude nahrazeno nějakým jiným.

Šéf marketingu Renaultu Arnaud Belloni zatím trošku mlží: “Je to v zásadě jednoduché: Pokud auto mělo úspěch a pak můžeme navázat novou generací. Jméno Clio je sága, Mégane také, stejně tak Espace. Budeme mít ale také nová jména,” uzavřel.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 22. března 2023

Očekáváme v 19:00 10°C

Celá předpověď