Na první pražský Comic-Con přišlo 23.000 fandů sci-fi a komiksu

foto V Praze pokračoval 8. února 2020 festival popkultury Comic-Con, který se zaměřuje na filmy, seriály, hry, komiksy a knihy především v žánru sci-fi, fantasy a horor.

Praha - Na první ročník tuzemského setkání fanoušků komiksů, sci-fi a fantasy filmů, seriálů a knih Comic-Con dorazilo do pražského O2 Universa 23.000 návštěvníků. Třídenní kapacita byla prakticky vyprodaná, řekla dnes ČTK za pořadatele Iva Pavlousková. "První ročník Comic-Con Prague hodnotíme jako velký úspěch, který překročil všechna naše očekávání," uvedla. Od 12. do 14. února 2021 se bude konat příští ročník.

Fotogalerie

"S tím, že největší pozornost přitáhnou besedy s hollywoodskými herci jsme počítali, ale velmi silný zájem vzbudil i fanouškovský program, výstavy a herny," uvedla Pavlousková.

Pořadatelé nabízeli vstupné na jednotlivé dny, na dva víkendové dny nebo na celé tři dny. Páteční a nedělní vstupné bylo za 790 korun, sobotní za 990 korun, třídenní lístek stál 1990 korun. V nabídce byla i třídenní sběratelská vstupenka za 2190 a VIP za 4990 korun; ty se podle pořadatelů vyprodaly již několik měsíců předem.

Pražské O2 Universum bylo od pátečního odpoledne v obležení fanoušků zmíněných žánrů. Mnozí přijížděli městskou dopravou převlečeni za své oblíbené hrdiny - nejvíce snad bylo vidět na eskalátorech metra hrdiny z oblíbené ságy Hvězdné války či Supermany a jejich ženské protějšky. V místě setkání se pak ti s nejpropracovanějšími kostýmy a líčením ochotně nechali fotit dalšími návštěvníky.

Ti přicházeli na besedy, tvůrčí dílny, autogramiády nebo focení, zkoušeli si simulaci řízení kosmické lodi nebo si prohlíželi velké modely postav a vesmírných lodí z Hvězdných válek. Vystoupila řada cosplayerů, tedy těch, kdo se věnují kostýmovým hrám (cosplay). Za cosplay se označuje kostým, v němž se daný člověk snaží vypadat jako nějaká postava z fantasy či sci-fi příběhu, hodně rozšířené pak jsou kostýmy a cosplay postav z anime, mangy nebo videoher.

S diváky diskutoval i Danny John-Jules, kterého čeští diváci znají jako Kocoura z britského seriálu Červený trpaslík. V sobotu se představil herec John Rhys-Davies, představitel trpaslíka Gimliho z filmové série Pán Prstenů, nebo Ron Perlman, který ztvárnil na filmovém plátně komiksového Hellboye. Vzpomínal na natáčení v Praze, kterou si velmi oblíbil, a svým vyprávěním prokládaným velmi jadrnými výrazy nadchl své tuzemské fanoušky.

Comic-Con se zaměřuje na filmy, seriály, hry, komiksy a knihy především v žánru sci-fi, fantasy a horor. V Česku se konal poprvé, v zahraničí má v mnoha městech dlouhou tradici. První ročník se konal v USA v roce 1970 a během let se rozrostl na významnou akci.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je čtvrtek 1. října 2020

Očekáváme v 11:00 15°C

Celá předpověď