Na mnichovském letišti se stávkuje, vypadne 1500 spojů za dva dny

foto Cestující stojí před tabulí s odlety na letišti v Mnichově, 26. března 2023.

Mnichov - Na mnichovském letišti, které je druhé největší ve spolkové republice, dnes začala dvoudenní výstražná stávka. Podle agentury DPA se za oba dny dotkne celkem 1500 spojů a 200.000 pasažérů. Kvůli stávce bude od neděle do úterý zrušeno i celkem 25 letů na Letišti Václava Havla v Praze.

Cestujícím, kteří mají na dnešek a pondělí v plánu letět z Mnichova nebo v bavorské metropoli přistát, doporučují letecké společnosti, aby je kontaktovali.

Letiště samotné uvedlo, že na něj lidé nemají jezdit. Starty a přistání budou umožněny jen humanitárním letům.

Jak poznamenává DPA, v neděli je ještě možné využít třeba největší německé letiště ve Frankfurtu nad Mohanem, v pondělí bude ale nalézání alternativ výrazně složitější. V tento den se totiž bude stávkovat i ve Frankfurtu a také ve veřejné dopravě po celém Německu.

Stávka naruší i letecký provoz v Praze, podle mluvčího letiště Michala Procházky bude zrušeno celkem 25 letů. Konkrétně jde o 13 odletů, které měly od neděle do úterního rána směřovat do Mnichova, Frankfurtu, Düsseldorfu a Kolína nad Rýnem, a 12 nedělních a pondělních příletů ze stejných destinací.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 30. května 2023

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď