Na Letní filmovou školu v U. Hradišti zavítalo 4600 akreditovaných návštěvníků

foto Třetím dnem pokračuje 48. ročník Letní filmové školy, 31. července 2022, Uherské Hradiště. Návštěvníci přicházejí na film Moje levá noha do kina Hvězda.

Uherské Hradiště - Na letošní, 48. ročník Letní filmové školy (LFŠ) v Uherském Hradišti zavítalo téměř 4600 akreditovaných návštěvníků. V rámci balíčků se prodalo dalších 2120 vstupenek, sdělila ČTK v tiskové zprávě mluvčí přehlídky Lenka Horáková. LFŠ začala v pátek, ve středu večer se konalo slavnostní zakončení, dnes byly poslední filmové projekce. Do soboty bude ještě nabízet program letní kino. Loni se na filmovou školu akreditovalo bezmála 5000 lidí.

Na programu bylo letos 178 filmů ve 221 projekcích, 89 položek odborného programu včetně pěti lekcí filmu, 67 doprovodných akcí a 12 akcí Industry programu. Asociace českých filmových klubů, která LFŠ pořádá, udělila pět výročních cen. Odnesli si je turecký režisér Semih Kaplano?lu, irský režisér a scenárista Jim Sheridan, herec Ondřej Vetchý a režisérka s animátorka Michaela Pavlátová a in memoriam Pavel Tomešek, který vedl filmový klub a kino v Krnově.

Světovou premiéru měl na přehlídce dokument Olgy Sommerové o Michaelu Kocábovi, zřejmě poslední film Jana Švankmajera nazvaný Kunstkomora a snímek Arvéd režiséra Vojtěcha Maška.

"Mám velkou radost z toho, že Filmovka byla letos mimořádně úspěšná, a chtěla bych moc poděkovat všem návštěvníkům, hostům, obyvatelům města, našim podporovatelům a celému organizačnímu týmu za to, že spoluvytvořili úžasnou atmosféru 48. Letní filmové školy, a těším se na vše, co nás čeká zase za rok," uvedla ředitelka festivalu Radana Korená.

Příští, 49. ročník Letní filmové školy se bude konat od 28. července do 3. srpna 2023.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 24. března 2023

Očekáváme v 17:00 14°C

Celá předpověď