Na D1 u Humpolce budou v noci uzavírky kvůli stavbě mostů

foto Ilustrační foto - Demolice mostu na D1.

Humpolec (Pelhřimovsko) - Na dálnici D1 mezi Humpolcem a Koberovicemi budou v noci na neděli krátkodobé uzavírky kvůli přestavbě dvou mostních nadjezdů na 86. a 89. kilometru. Doprava bude v tomto úseku svedena v obou směrech do jednoho jízdního pruhu dnes hodinu po poledni. Série asi 20 uzavírek bude od 20:00 do nedělních 10:00. Informace ČTK poskytla policie. Objízdná trasa nebude stanovena, auta počkají na dálnici.

Stavební práce bude pro Ředitelství silnic a dálnic provádět firma Eurovia CS. Instalovat nové nosníky bude u mostů, které byly kvůli připravované modernizaci tohoto dálničního úseku zbourané letos v květnu. O víkendu budou stavaři pracovat na obou mostech zároveň. "Budeme instalovat deset nosníků na každém mostě, celkem tedy 20 kusů," sdělila ČTK mluvčí firmy Iveta Štočková. Uvedla, že při osazování nosníků bude doprava na D1 přerušena vždy na 15 minut.

Po ukončení těchto uzavírek budou auta v tomto úseku projíždět jedním jízdním pruhem směrem na Prahu i na Brno do nedělních 13:00.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je neděle 18. listopadu 2018

Očekáváme v 9:00 -1°C

Celá předpověď