Muž napadl v tramvaji dva cestující, upozornili ho na roušku

foto Ilustrační foto - Muž s rouškou na ústech sedí za oknem tramvaje projíždějící centrem Prahy za deštivého odpoledne 11. května 2020.

Prostějov - Dva cestující v jedné z olomouckých tramvají napadl agresivní osmadvacetiletý muž poté, co ho upozornili, že nemá roušku. Muž nejprve udeřil několika ranami pěstí do obličeje šestačtyřicetiletého muže a poté i dvaapadesátiletou ženu, která se napadeného zastala. Konflikt vyřešila až přivolaná policie, útočníkovi za výtržnictví hrozí až dva roky vězení, informoval dnes ČTK mluvčí policie František Kořínek.

Konflikt se odehrál v neděli vpodvečer na trase mezi zastávkami Pražská a Na Šibeníku, policisté o něm informovali až dnes. "Osmadvacetiletý muž, který neměl nasazenou ochranu dýchacích cest, byl na toto upozorněn šestačtyřicetiletým cestujícím. To ho rozzuřilo a muže napadl několika údery pěstí do obličeje," uvedl policejní mluvčí. Napadeného muže se zastala dvaapadesátiletá žena, které útočník zasadil jednu ránu pěstí.

Přivolaní policisté u muže provedli dechovou zkouškou a naměřili mu hodnotu 2,3 promile alkoholu, na místě ho zadrželi. Až do vystřízlivění následujícího dne si muž pobyl v policejní cele a nyní čelí trestnímu stíhání pro podezření z přečinu výtržnictví.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je sobota 11. července 2020

Očekáváme v 19:00 18°C

Celá předpověď