Mílařka Mäki si dá pauzu, se Sasínkem čeká dítě

foto Halové mistrovství České republiky v atletice, 16. února 2019 v Ostravě. Finále běhu žen na 3000 metrů. Vítězka závodu Kristiina Mäki.

Praha - Nejlepší česká mílařka Kristiina Mäki je těhotná a dočasně končí s atletikou. S partnerem Filipem Sasínkem, rovněž elitním běžcem, očekávají narození potomka v lednu. Osmadvacetiletá národní rekordmanka na tři i pět kilometrů to oznámila dnes na tiskové konferenci v Praze.

Halové MČR v atletice, 17. února 2019 v Ostravě. Filip Sasínek vyhrál závod mužů na 1500 metrů. Dítě podle Mäki plánované nebylo. "Je to pro mě velké překvapení. Ale jsem moc ráda, že to vyšlo na sezonu, kdy závodění je omezené, ranking pro olympiádu je zmrazený a těžko se hledá motivace," řekla pro sport.cz rodačka z Finska, která bude v příštím týdnu kapitánkou štafetového týmu při pražském dílu série běžeckých závodů Runway Run.

K závodění se chce po mateřské pauze vrátit. Není podle ní nereálné stihnout sedm měsíců po porodu již olympijské hry v Tokiu, které byly kvůli koronaviru přeloženy o rok na příští léto.

"Věřím, že se to dá stihnout. Dělala jsem si průzkum mezi atletkami, za jak dlouho se vrátily, a pár příkladů našla. Myslím, že nebude těžké se vrátit fyzicky. Spíš skloubit, že nás bude o jednoho víc. Jsme atleti, můžeme se v tréninku střídat. Ale možná si to maluju moc pozitivně," uvedla.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je sobota 28. listopadu 2020

Očekáváme v 1:00 0°C

Celá předpověď