Mercedes EQS dostane baterii s kapaitou 108 kWh

foto Ilustrační foto - Mercedes EQS

Praha - Definitivní vzhled nové vlajkové lodi značky Mercedes-Benz s plně elektrickým pohonem se odtajní až při premiére 15. dubna. Zatím německá prémiová značka zveřejnila pouze pár prvních dílčích informací, které se týkají kapacity vysokonapěťové baterie.

Ta bude mít využitelnou kapacitu 108 kWh, což je rekordní údaj mezi tradičními výrobci osobních vozů, včetně značky Tesla. Vyšší kapacitu by měl nabízet jen nový model čínské automobilky Nio (Psali jsme o něm zde).

Díky tomu by se posádka v tomto voze měla díky energii získané při jednom dobití dostat až do vzdálenosti více než 700 kilometrů od místa startu. Jedná se o hodnotu stanovenou v rámci měřícího cyklu WLTP.

Vysokonapěťové baterie pro tento vůz se již začaly vyrábět přímo ve vlastní továrně značky Mercedes-Benz v Hedelfingenu u Stuttgartu. Zdejší výrobní linka je dlouhá 300 metrů a obsahuje více než 70 výrobních stanic.

Mercedes-Benz právě letošní rok považuje za období nástupu urychlené elektrifikace. Podíl elektrifikovaných modelů značky v něm má narůst na 13 procent. Představí se čtyři nové modelové řady “elektrické” řady EQ. Jsou jimi EQA, EQB, EQE a EQS. Již v roce 2023 bude mít značka s třícípou hvězdou ve svém znalku více než desítku vozů poháněných čistě elektřinou.

Navíc lze již nyní koupit dvě desítky aut s pohonem typu plug-in hybrid. Takto vybavená třída S zvládne na jedno nabití ujet bez emisí přibližně 100 kilometrů.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je úterý 6. prosince 2022

Očekáváme v 19:00 3°C

Celá předpověď