Mercedes Benz EQT bude převlečený elektrický Renault Kangoo

foto Mercedes Benz EQT

Spolupráce značky Mercedes-Benz a Renault v oblasti malých užitkových vozů bude pokračovat nadále a rozvine se také do oblasti modelů s elektrickým pohonem.

Fotogalerie

Nová “třída T” navazuje na dosud prodávanou malou dodávku Citan, která je vlastně přepracovaným Renaultem Kangoo. I ona bude vycházet z nové generace tohoto tradičního francouzského užitkového vozu a elektrická varianta tudíž ponese jméno EQT. Jako třída T budou označovány pouze vozy určené pro přepravu lidských pasažerů. Varianty s plechovou skříní bude Mercedes nadále označovat jako Citan.

Mercedes-Benz nyní odtajnil první snímky koncepčního vozu, který je ale v podstatě již produkční verzí EQT. Vůz měří na délku 4945 milimetrů, široký je 1863 a vysoký 1826 milimetrů. Na obou stranách karosérie jsou za předním párem posuvné dveře, která umožňují také pohodlný nástup na třetí řadu sedaček. Interiér v oblasti druhé řady má být dostatečně široký na to, aby se sem vešly tři dětské autosedačky.

Palubní deska obsahuje multimediální displej s funkcemi infotainmentu MBUX. Lze ho ovládat také hlasem po zvolání “Můj Mercedesi!. Systém umí také předvídat přání a zvyklosti řidiče. Například, pokud pravidelně v pátek cestou domů telefonuje určité osobě, systém sám navrhne vytočení příslušného čísla.

Zajímavostí je také umístění elektrického longboardu do speciální přihrádky v zavazdlovém prostoru. Toto je ale velmi pravděpodobně záležitost pro koncepční vůz, v sériově vyráběném voze určitě nebude součástí běžné výbavy.

Informace o výkonech motoru, použité baterii a dojezdu, zatím v tiskové zprávě chybí. Mercedes-Benz informoval pouze o tom, že vůz přijde na trh během příštího roku.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pátek 12. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď