Mattel začíná recyklovat hračky, stačí mu poslat ty staré a nepoužívané

foto Budova amerického výrobce hraček Mattel v Kalifornii.

El Segundo (USA) - Americký výrobce hraček Mattel vyzývá děti, aby vracely panenky Barbie, autíčka Matchbox a stavebnice Mega Bloks, se kterými si už nehrají. Společnost je recykluje a udělá z nich nové hračky. Cílem programu PlayBack, o kterém firma informovala tento týden, je používat do roku 2030 ve všech produktech a baleních recyklovaný materiál.

"Program Mattelu PlayBack je velkým krokem," myslí si Jim Silver, který řídí společnost TTPM, jež analyzuje trh s hračkami. "Klienti jsou čím dál obezřetnější ohledně budoucnosti a stále více se přiklánějí k ekologii," dodal.

Společnost své zákazníky vyzývá, aby své staré hračky poslaly do Mattelu, kde se roztřídí, rozdělí se na jednotlivé typy materiálů, zpracují a recyklují, popřípadě se využijí energeticky.

V dubnu Mattel představil Teslu Roadster, první uhlíkově neutrální autíčko od Matchboxu, vyrobené z 99 procent z recyklovaných materiálů - zinku, nerezové oceli a plastu.

"Vzhledem k tomu, že program recyklace odstartoval Mattel, jedna z velkých společností tohoto odvětví, mám za to, že ostatní se brzy přidají," uzavřel Silver .

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 22. června 2021

Očekáváme v 5:00 19°C

Celá předpověď