Lyžařský areál Monínec u Sedlce-Prčice zahájí v sobotu sezonu

foto Skiareál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku se 18. listopadu 2018 zaplnil lyžaři, kteří mohou využívat 600 metrů dlouhou horní část hlavní sjezdovky a lyžování je možné i v dětském skiparku. Zasněžení umožnila speciální technologie, která umí vyrábět sníh i při teplotách nad nulou.

Sedlec-Prčice (Příbramsko) - Lyžařský areál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku zahájí v sobotu novou sezonu. Lyžovat se bude na horní části hlavní červené sjezdovky, kterou obsluhuje vlek kotva. Zpočátku bude areál pro lyžaře a snowboardisty otevřený vždy od pátku do neděle a současně i večer od úterý do soboty, informoval dnes ČTK mluvčí střediska Radek Polák.

Zasněžování zajišťuje technologie umožňující výrobu sněhu i při teplotách nad nulou, sníh se v areálu vyrábí už od začátku října. Lyžovat se od víkendu bude na půlkilometrové trati, a to od pátku do neděle od 09:00 do 16:00 nebo od úterý do soboty od 18:00 do 21:00.

"Na Monínci se na lyžařskou sezonu připravujeme již od léta, hlavní práce ale probíhají zhruba poslední měsíc. V sobotu ráno budeme mít již vše pro první návštěvníky přichystáno," uvedl výkonný ředitel areálu Jaroslav Krejčí.

S plným provozem areálu, který nabídne 1,2 kilometru dlouhou hlavní sjezdovku, hotelovou sjezdovku měřící 170 metrů nebo školní skipark vybavený jezdícím pásem, vlekem poma a půjčovnou lyžařského vybavení, se počítá zhruba od vánočních svátků.

Celodenní lyžování pro dospělého stojí v předsezoně 480 korun a pro dítě 385 Kč, pokud si zájemce pořídí skipas přes e-shop. Na pokladně přímo v moníneckém areálu dospělý zaplatí 515 a dítě 385 korun. Využít lze i levnější dvou- a čtyřhodinové tarify.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je úterý 7. července 2020

Očekáváme v 13:00 20°C

Celá předpověď