Kladno postihl výpadek internetu a pevných linek, důvodem je krádež kabelu

foto Na snímku jsou optické kabely.

Kladno - Kladno dnes postihl výpadek internetu a pevných linek, týkat se může až několika tisíc lidí. Důvodem je pokus o krádež optického kabelu. Škoda bude podle odhadů zhruba dva miliony korun. Po pachateli policisté pátrají. Případ si převzali kriminalisté, vyšetřují ho jako podezření ze dvou trestných činů, a to krádeže a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. Za to může v případě odsouzení hrozit trest jeden rok až šest let vězení, řekla dnes ČTK kladenské policejní mluvčí Michaela Richterová.

Kvůli rozsáhlému poškození kabelů v centru Kladna je od dnešních ranních hodin mimo provoz část internetové sítě. Jde o lokalitu mezi ulicemi Vodárenská, Americká a Milady Horákové. Na místě, kde jsou výkopy kvůli plánované úpravě křižovatky, někdo část kabelů poškodil a část ukradl. "Policisté budu vyhodnocovat kamerové záznamy," doplnila Richterová. Podle mluvčí šlo o sítě několika firem.

Společnosti, které připojení poskytují, se snaží situaci vyřešit. Bez internetu jsou podle Richterové i někteří uživatelé z okolních obcí. "Předběžná škoda je podle aktuálních informací okolo dvou milionů korun," uvedla Richterová. Podle ní zatím není jasné, zda byl pachatel jeden nebo zda jich bylo více.

Na kladenském magistrátu internet v provozu je, úřední pracoviště fungují.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je sobota 3. června 2023

Očekáváme v 17:00 19°C

Celá předpověď