Kia prozradila jméno pro nové elektromobily

foto Kia Futuron.

Kia chce mít do roku 2026 kompletní modelovou sestavu 11 elektromobilů. Už víme, jak se budou jmenovat.

Kia zatím při pojmenování svých elektrických modelů kreativitou nehýří a přidává vlastně jen písmeno „e“ k názvu stávajících modelů. Takže elektrické Niro je e-Niro. S novou paletou elektromobilů, které už nebudou odvozené od automobilů se spalovacím motorem, přijde i nové pojmenování. Ale opět to nevypadá na žádná originální jména. Systém ale bude přehlednější, bude totiž popisovat velikost auta.

Kia se chystá použit systém, kterým své vozy pojmenovává například Audi nebo BMW, tedy čísly, přičemž větší číslo znamená větší auto. Korejské elektromobily tak ponesou jména EV1 až EV9. Podobně se zachová i sesterský Hyundai, jehož vozy ponesou názvy Ioniq 1 až Ioniq 9. Jde o trend napříč automobilkami – Volkswagen používá označení ID3, ID4 atd., BMW zase i3, iX3, i8. Trocha kreativity by možná neškodila.

Kia plánuje do roku 2026 celkem 11 elektromobilů. Sedm bude tzv. vyhrazených elektromobilů postavených na podvozkové platformě E-GMP (Electric-Global Modular Platform). Právě pro ně se bude používat nové označení EV. Zbývající čtyři elektromobily budou odvozené od stávajících modelů se spalovacím motorem. Informace o prvním novém elektromobilu budou zveřejněny v březnu.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je čtvrtek 23. září 2021

Očekáváme v 17:00 21°C

Celá předpověď