Každý politik musí počítat s tím, že ho nemilují všichni, řekl Zeman ke kampani

foto Prezident Miloš Zeman se setkal s polským prezidentem Andrzejem Dudou, 24. ledna 2023, Náchod.

Náchod - Každý politik musí počítat s tím, že není milován všemi obyvateli. Je třeba reagovat s klidem či úsměvem, okomentoval po dnešním setkání se svým polským protějškem Andrzejem Dudou v Náchodě prezident Miloš Zeman aktuální dění před druhým kolem prezidentských voleb. Kandidát na prezidenta Petr Pavel vyzval dnes svého soupeře Andreje Babiše (ANO) ke zklidnění situace ve společnosti. Vyčítá mu to, že vlivem jeho kampaně dosáhl konflikt kritické hladiny. Babiš oznámil, že kvůli výhrůžkám nepovede kontaktní kampaň a požádal policii o dočasnou ochranu.

"Každý politik musí počítat s tím, že není milován sto procenty obyvatel své země. Že u některých obyvatel dokonce nejen není milován, ale je přímo nenáviděn. To samozřejmě platí o obyvatelích jakékoliv země," podotkl Zeman.

Dosluhující prezident doplnil, že je potřeba reagovat s klidem, pokud možno i s úsměvem. "Někdy vás vypískají, někdy na vás házejí vajíčka. Na mě jednou dokonce házeli bagety. Když se občan zbaví tak chutného pokrmu, jako je bageta, musel mě velmi nemilovat. A jak vidíte, přežil jsem to," řekl Zeman.

Pavel dnes vyzval Babiše ke zklidnění situace ve společnosti. Chce po něm, aby stáhl všechny reklamní materiály, kde používá strach ze zatažení do války, omluvil se vojákům a veřejně slíbil neútočit a neeskalovat situaci v nadcházejících televizních debatách. Babiš považuje výzvu za nesmyslnou, Pavel by podle něj měl spíše odsoudit agresivní chování na mítincích.

Babiš dnes oznámil, že už kvůli výhrůžkám nepovede kontaktní kampaň. Dodal, že obdržel anonymní dopis, v němž mu někdo vyhrožuje smrtí, pokud volby vyhraje. Věc nahlásil policii. Odpoledne Babiš na twitteru uvedl, že požádal policii o dočasnou ochranu kvůli vystřelené nábojnici na parkovišti u Sokolovny v Průhonicích, kde pobývá. Policie také prověřuje Babišovo sobotní oznámení, že obdržel dopis s ostrým nábojem adresovaný jeho manželce.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je neděle 29. ledna 2023

Očekáváme v 21:00 -3°C

Celá předpověď