Kaufland ve spolupráci s hokejovým svazem rozdělí mezi kluby 10 milionů korun

foto Finanční ředitelka společnosti Kaufland Klára Beňačková a prezident Českého svazu ledního hokeje Alois Hadamczik představují kampaň Puky pomáhají.

Praha - Společnost Kaufland spustila ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje a automobilkou Škoda kampaň Puky pomáhají. Potrvá ode dneška do 24. října a rozdělí během ní mezi více než 80 lokálních klubů po celé republice ceny za 10 milionů korun. O rozdělení rozhodnou zákazníci na prodejnách. Řetězec o tom informoval na dnešní tiskové konferenci v Praze.

Společnost Kaufland spustila kampaň Puky pomáhají. Do akce se zapojí celkem 155 klubů. Zákazníci v daném období obdrží za nákup přesahující částku 300 korun puk, kterým mohou hlasovat pro vybraný klub v daném regionu. Česko bude pro potřeby soutěže rozděleno do 27 soutěžních oblastí a v každé z nich se o přízeň utká čtyři až šest klubů. O klubech se tak dozví i lidé z řad nehokejové veřejnosti.

"Žádná z vrcholných i amatérských soutěží by nemohla existovat bez malých regionálních klubů, které děti k hokeji přivedou, vzbudí v nich lásku ke sportu a umožní jim rozvíjet jejich talent. Právě tyto kluby se přitom často potýkají s nedostatkem finančních prostředků. Proto jsme se rozhodli je v této sezoně podpořit ještě více a zároveň vytvořit vazbu mezi nimi a našimi prodejnami," uvedla jednatelka společnosti Kaufland Klára Beňačková.

"Celkem bude deset milionů rozděleno mezi 81 malých a šest extraligových klubů. Odměníme tak více než polovinu zúčastněných," doplnila Beňačková.

Díky kampani, jejíž tváří se stal i obránce Radko Gudas, jenž v zámořské NHL bude od nové sezony hájit barvy Anaheimu, obdrží vítězný klub v každém z 27 soutěžních regionů nové dresy, roční příspěvek na mzdu trenéra mládeže ve výši 120.000 korun a kvalifikační vstupenku na jeden ze tří republikových dvoudenních turnajů s ubytováním včetně přednášek pro děti, rodiče a trenéry. Klub s druhým největším počtem hlasů získá poukaz na hokejové vybavení pro mládežnické kategorie v hodnotě 50.000 korun. Třetí klub v pořadí pak obdrží poukázky na nákup výživy v obchodech Kaufland v hodnotě 25.000 korun.

"Pro nás je to obrovská pomoc a nehodnotím to jen z toho finančního pohledu. Vítám každý projekt, který mládežnický hokej podporuje. Přínos tohoto projektu vidím i v tom, že se o hokejových klubech ve svém okolí, jejich aktivitách a o možnosti sportovního vyžití pro děti dozví i nehokejová veřejnost," řekl prezident hokejového svazu Alois Hadamczik.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 1. října 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď