Izraelský voják omylem zastřelil dva kolegy, považoval je za útočníky

foto Izraelští vojáci. Ilustrační foto.

Jeruzalém - Izraelský voják ve středu pozdě večer omylem zastřelil dva své kolegy, protože je považoval za palestinské útočníky. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Incident se stal na základně na okupovaném Západním břehu.

Deník Haarec na svých internetových stránkách píše, že asi hodinu před půlnocí dvojice vojáků odešla z ubytovny a zamířila do výcvikové části základny zřejmě proto, aby si spolu o čemsi promluvili nebo místo zkontrolovali. Krátce poté si ale všimli podezřelého člověka a vystřelili varovnou ránu do vzduchu. Další voják z jejich jednotky, který byl poblíž pravděpodobně na hlídce, na dvojici zahájil palbu, protože nepoznal, že se jedná o vojáky a domníval se, že na něj stříleli neznámí útočníci. Armáda uvedla, že incident je v počáteční fázi vyšetřování.

Stal se dva měsíce poté, co armáda oznámila, že zmírňuje pravidla týkající se střelby na lidi podezřelé z krádeže zbraní, s čímž se v oblasti dlouhodobě potýkala. Uvedla tehdy, že vojáci budou smět střílet, pokud budou mít pádné podezření, že někdo krade zbraně nejen na základnách a v uzavřených vojenských prostorech, ale i ve výcvikových oblastech a kdekoliv jinde, kde je přítomna armáda, uvádí Haarec.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je středa 19. ledna 2022

Očekáváme v 21:00 3°C

Celá předpověď