Intervaly spojů v pražském metru se od 1. června zkrátí

foto Ilustrační foto - Vůz metra 2. března 2020 v Praze přijíždí do stanice Staroměstská.

Praha - V pražském metru se od 1. června zkrátí intervaly spojů na všech linkách v ranní i odpolední špičce. Praha provoz metra posiluje v návaznosti na uvolňování mimořádných opatření, která zavedla vláda v boji proti covidu-19, a na postupný nárůst poptávky po přepravě v MHD. Dnes to uvedla mluvčí pražského dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková.

Podle primátorova náměstka a předsedy dozorčí rady DPP Adama Scheinherra (Praha Sobě) byl důvodem posílení provozu metra nárůst počtu přepravených cestujících o pracovních dnech. V pondělí 25. května bylo podle něj podzemní dráhou přepraveno 593.000 lidí. Za běžného stavu před pandemií se v průměru v pracovních dnech metrem svezlo 1,2 milionu cestujících.

Od pondělí 1. června bude pražské metro v ranní špičce jezdit v intervalu tři minuty na lince A, 160 vteřin na lince B a 130 vteřin na lince C. V odpolední špičce budou nově intervaly 3,5 minuty na lince A, tři minuty na lince B a 155 vteřin na lince C. Během dopoledne mimo špičky bude DPP na všech třech linkách soupravy vypravovat po pěti minutách, večerní intervaly zůstávají stejné. O víkendech a státních svátcích bude metro jezdit po 7,5 minutách, uvedla Řehková.

Dopravní podnik dále obnoví na tramvajových linkách číslo 8 a 20 večerní provoz od 22:30 do 0:30, a to od čtvrtka 4. června. Od této soboty 30. května bude lanovka na Petřín opět zastavovat také ve stanici Nebozízek, doplnila mluvčí.

I nadále platí povinnost mýt zakrytý nos a ústa během celého pobytu v prostorách MHD. Generální ředitel DPP Petr Witowski uvedl, že nadále pracovníci pokračují ve zvýšené dezinfekci vozů metra, tramvají a autobusů a prostorů stanic a zastávek. "Ozonizujeme vozy metra, autobusy i tramvaje, denně otíráme všechny tyče a madla ve vozech i na eskalátorech, používáme vyšší koncentrace čisticích a dezinfekčních prostředků, děláme maximum pro to, aby se cestující v MHD cítili bezpečně," dodal Witowski.

Pražské metro ročně přepraví asi 433 milionů cestujících, tedy asi 1,2 milionu denně. Nejvytíženější linkou metra je linka C.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pondělí 1. března 2021

Očekáváme v 17:00 6°C

Celá předpověď