Horní usek lanovky na Sněžku kvůli větru nejede

foto Ilustrační foto - V Krkonoších se 1. května 2020 opět rozjela lanová dráha z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Kvůli opatřením proti šíření nemoci covid-19 byla od poloviny března mimo provoz.

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Horní úsek lanové dráhy na Sněžku dnes zastavil vítr. Mimo provoz bude zřejmě i v neděli, řekl dnes ČTK s odkazem na předpověď počasí náčelník lanovky Jiří Martinec. Lanovku tvoří dva úseky, a to z Pece pod Sněžkou a Růžovou horu a z Růžové hory na Sněžku. Může být v provozu do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině.

"Nahoře fouká a zítra (v neděli) má foukat ještě více. Horní úsek nejspíš nepojede celý víkend, dolní úsek, to se ještě uvidí," řekl dopoledne ČTK Martinec.

Kabinová lanovka z Pece pod Sněžkou na Sněžku zahájila sezonu 1. května, v provozu je v závislosti na počasí denně. Předtím byla od poloviny března kvůli pandemii koronaviru mimo provoz. Aktuální informace o provozu lanovky jsou na webu.

"Lanovka byla v týdnu většinou v provozu, ve středu, ve čtvrtek bylo pěkně. Zrovna tento víkend nevyšel," řekl ČTK Martinec.

Na Sněžce dnes ráno byla mlha, déšť, okolo šesti stupňů nad nulou. U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno okolo sedmi nad nulou a zataženo s deštěm.

Meteorologové na dnešek předpovídají v Královéhradeckém kraji zataženo s deštěm, který bude postupně vydatnější. Nejvyšší denní teploty budou mezi 16 až 19 stupni Celsia, v 1000 metrech na horách kolem 11 stupňů. Vítr bude zesilovat, k večeru může na horách dosahovat v nárazech rychlosti 55 až 70 km/h. Předpověď počítá se silným větrem také v neděli, kdy by mělo být oblačno s přeháňkami.

Pohyb turistů po hřebenech Krkonoš po červeně značené Cestě česko-polského přátelství je kvůli uzavření hranic nadále částečně omezený. Cesta na řadě míst překračuje hranici. Čeští turisté se tak kvůli tomu například nedostanou na Sněžku směrem od Luční boudy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

-1°C

Dnes je pátek 15. ledna 2021

Očekáváme v 17:00 -2°C

Celá předpověď