Hokejová dvacítka odletěla na MS bez Jiříčka, nakazil se koronavirem

foto Český hokejista David Jiříček (na snímku z 13. května 2022).

Praha - Hokejová reprezentace do 20 let odletěla na mistrovství světa do Edmontonu bez Davida Jiříčka, jenž měl pozitivní test na covid-19. Obránce, kterého si v letošním draftu NHL vybral jako nejlepšího Čecha na šestém místě Columbus, by měl do Kanady odcestovat po uplynutí karantény. Šampionát začne 9. srpna, vedení výpravy počítá s tím, že ho Jiříček stihne.

"S (mezinárodní federací) IIHF to budeme po příletu do Edmontonu řešit. Pokud vše půjde podle plánu, měl by se David k týmu připojit ještě před začátkem mistrovství," uvedl v tiskové zprávě manažer týmu Otakar Černý.

Všichni hráči a členové realizačního týmu museli podle nařízení organizátorů absolvovat před odletem do Kanady jeden PCR test. S výjimkou Jiříčka byly všechny ostatní výsledky negativní. Do dějiště MS tak odcestovalo 24 hráčů (tři brankáři, sedm obránců a 14 útočníků).

Šampionát se měl konat na přelomu loňského a letošního roku, ale kvůli koronavirové nákaze byl nakonec zrušen po odehrání pouhých devíti zápasů a kontumaci dalších tří duelů. Nyní organizátoři v kanadské provincii Alberta nastavili mírnější pravidla než v zimě.

"Tentokrát bychom neměli fungovat v tzv. bublině a ani nás nečekají karantény na hotelových pokojích. Po příletu budou dle našich informací testovaní na místě pouze náhodně vybraní jedinci. Celý tým absolvuje ještě jedno kolo testování 4. srpna. V případě, že všechno půjde podle plánu, by se potom dál v průběhu šampionátu testovat nemělo," dodal Černý.

Česká dvacítka vstoupí do turnaje v úterý 9. srpna utkáním proti Slovensku. Dalšími soupeři v základní skupině A budou postupně Finsko, domácí Kanada a Lotyšsko.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je úterý 16. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 24°C

Celá předpověď