Herec Oldřich Navrátil se stal čestným občanem rodné Třebíče

foto Herec Oldřich Navrátil vystoupil 3. března 2022 v Praze na tiskové konferenci k premiéře autorské inscenace Arnošta Goldflama Let do nebe aneb Fata morgana. Premiéra ve Studiu Ypsilon je na programu 4. března 2022.

Třebíč - Novým čestným občanem Třebíče se stal herec Oldřich Navrátil. O udělení čestného občanství třebíčskému rodákovi na svém dnešním jednání rozhodli jednomyslně zastupitelé města. Zároveň všichni přítomní hlasovali pro udělení Ceny města Třebíče herci Miloslavu Kopečnému a hokejistovi Patriku Eliášovi.

Navrátil si podle starosty Třebíče Pavla Pacala (Pro Třebíč) ocenění převezme 3. listopadu, když bude v Třebíči účinkovat v divadelní hře Manželství v kostce. Ceny města předá radnice při příležitosti oslav státního svátku 28. října.

Oldřich Navrátil oslaví 21. října 70. narozeniny. Herectví vystudoval na brněnské Janáčkově akademii múzických umění (JAMU). Je známý z divadelních i televizních a filmových rolí. V roce 2012 získal Cenu města Třebíče.

Osmasedmdesátiletý herec Kopečný je stejně jako Navrátil absolventem brněnské JAMU. Své angažmá měl v mnoha divadlech, včetně pražského Divadla pod Palmovkou.

Hokejista Eliáš se narodil v Třebíči v roce 1976. V české nejvyšší soutěži debutoval v sezoně 1992/93 v dresu Kladna. V roce 1994 byl draftován ve druhém kole jako 51. hráč New Jersey, jemuž zůstal věrný celou dobu své kariéry v NHL. V letech 2000 a 2003 výrazně pomohl New Jersey k zisku Stanleyova poháru. Aktivní kariéru ukončil v roce 2017.

Čestné občanství je nejvyšší formou ocenění města. Třebíč ho poprvé udělila v roce 1875 autorovi prvních sepsaných dějin města Adolfu Kubešovi, loni ho získal herec Miroslav Donutil, vyplývá z informací na webu města. Do současnosti bylo uděleno 47 oceněným. Čestné občanství města je udělováno osobnostem, které se významným způsobem zasloužily zejména o rozvoj města, jeho vzhled a pozitivní prezentaci a za mimořádné činy v různých oblastech včetně kultury. Mezi čestnými občany Třebíče jsou i českoslovenští prezidenti Tomáš Garrigue Masaryk a Edvard Beneš.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pátek 30. září 2022

Očekáváme v 9:00 10°C

Celá předpověď