Hasiči uctí památku dvou kolegů, kteří zahynuli v Koryčanech

foto Černá vlajka vyvěšená 19. září 2021 před budovou hasičského záchranného sboru ve Zlíně k uctění památky dvou dobrovolných hasičů, kteří zahynuli při výbuchu rodinného domu v Koryčanech na Kroměřížsku.

Praha - Černými vlajkami vyvěšenými na svých budovách dnes hasiči po celé ČR uctí památku dvou dobrovolných hasičů, kteří ve středu zahynuli při výbuchu rodinného domu v Koryčanech na Kroměřížsku. V poledne také hasiči nastoupí v zásahových oblecích k minutě ticha před svými stanicemi, kam vyjedou s technikou se zapnutými světelnými majáky.

Profesionální hasiči se mají pietní akce zúčastnit, pokud tomu nebrání plnění služebních úkolů, vyplývá z rozkazu generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR Vladimíra Vlčka. Zároveň vyzval, aby památku zesnulých hasičů uctily obdobným způsobem města a obce jako zřizovatelé jednotek dobrovolných hasičů.

Od počátku roku 2001, kdy vznikl Hasičský záchranný sbor ČR, bylo při zásazích usmrceno 13 dobrovolných a 11 profesionálních hasičů, uvedl mluvčí sboru Rudolf Kramář. Zraněno při zásazích bylo 5817 profesionálních a 2796 dobrovolných hasičů.

K rodinnému domu v Koryčanech, který majitelé rekonstruovali, hasiči ve středu vyjeli kvůli narušení plynového potrubí. Výbuch plynu dům zničil. Jednoho dobrovolného hasiče smrtelně zranil, druhého zavalily trosky budovy. Další dva hasiče s těžkými zraněními záchranáři přepravili do nemocnice, zraněni byli ještě dva další lidé. Explozi prověřuje policie jako obecné ohrožení z nedbalosti. Výbuch poškodil i sousední domy, jeden z nich je podle statika neobyvatelný. Výše škody zatím není známa.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je neděle 24. října 2021

Očekáváme v 13:00 11°C

Celá předpověď