Hašení požáru v Saském Švýcarsku ztěžují vysoké teploty, problémy dělají ohniska

foto Ilustrační foto - Německý armádní vrtulník startuje k hašení požáru v Národním parku Saské Švýcarsko, 27. července 2022.

Drážďany (Německo) - Hašení požáru v německém národním parku Saské Švýcarsko ztěžují vysoké teploty, situace tam zůstává napjatá. Stejně jako na české straně představují problém skrytá ohniska. Informoval o tom dnes deník Sächsische Zeitung.

"Horko je pro hasiče velkou zátěží a také situace s deštěm je poměrně nepříznivá," uvedla Yamina Benamaraová, představitelka okresu Saské Švýcarsko-Východní Krušnohoří. Největší problém podle ní působí ohniska skrytá v půdě, která jsou zdrojem řady nových požárů. Ty se však zatím podařilo vždy uhasit.

V noci na sobotu se budou v oblasti vyskytovat ojedinělé přeháňky s menším množstvím deště a dokonce i bouřky. Podle Německé meteorologické služby (DWD) by však byla spíše náhoda, kdyby liják zasáhl přímo oblast zdrojů požárů. Déšť se pak neočekává celý příští týden, maximální teploty mají nicméně klesnout na snesitelnějších 25 stupňů Celsia.

S plameny na saské straně hranice nyní bojuje na 600 hasičů a 12 hasičských vrtulníků. Zásah se odehrává na zhruba 150 hektarech, tedy na přibližně třetinové ploše oproti té v Česku. Němečtí hasiči položili další dva kilometry hadic, aby mohli hasit i na hůře přístupných místech. Plameny nyní neohrožují žádné obytné oblasti, evakuace osob se proto nechystá.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pátek 19. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 20°C

Celá předpověď