Hamáček: ČSSD bere senátní volby jako jednoznačnou prohru

foto Ilustrační foto - Předseda ČSSD Jan Hamáček vystoupil 3. září 2020 na tiskové konferenci v Praze k výsledkům krajských a prvního kola senátních voleb.

Praha - ČSSD bere senátní volby jako svou jednoznačnou prohru, uvedl dnes v tiskové zprávě předseda sociálních demokratů a vicepremiér Jan Hamáček. Na výsledku kandidátů se podle něj podepsala mimo jiné nízká účast, protože pro voliče strany nejsou senátní volby tak důležité jako pro voliče opozičních subjektů. Hamáček věří, že ČSSD má světlejší budoucnost.

ČSSD v letošních senátních volbách neobhájila ani jeden z deseti mandátů. Zbyli jí jen tři senátoři, což nestačí k vlastnímu senátorskému klubu. "Volby bereme jako jednoznačnou prohru. Podobně jsme skončili také v roce 2004. Naši kandidáti kampaň neošidili a víme bohužel, že pro naše voliče není Senát tak důležitý jako pro voliče opozice. Rozhodla jejich disciplinovanost a motivace," uvedl Hamáček.

Volební účast 16,74 procenta je podle něj nízká. "To se samozřejmě podepsalo na volebním výsledku i pro tak zkušené kandidáty, jakými jsou Milan Štěch, Radek Sušil nebo úspěšný dlouholetý starosta Michal Šmarda," uvedl Hamáček. Kandidátům poděkoval za roky jejich práce a z pozice ministra vnitra také poděkoval všem, kdo se podíleli na bezpečném průběhu voleb.

ČSSD podle Hamáčka při koronavirové epidemii na jaře ukázala, že je potřebná a má kompetentní a pracovité lidi. "Před námi stojí velká výzva v podobě sněmovních voleb, které se konají příští rok," připustil Hamáček. Vyzdvihl historii a program strany, kvůli kterým věří, že ČSSD zase čeká světlejší budoucnost. "Teď se ale musíme soustředit na boj s koronavirem, který nás opět výrazně trápí," podotkl.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je pondělí 26. října 2020

Očekáváme v 11:00 12°C

Celá předpověď