Google bude do nabídky pro výběr výchozího vyhledávače zařazovat rivaly zdarma

foto Google, Android, logo - ilustrační foto.

Brusel - Americká internetová společnost Google umožní konkurentům bezplatné zařazení do seznamu, ze kterého si uživatelé zařízení s operačním systémem Android v Evropě vybírají výchozí webový vyhledávač. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Společnost Google tak podle Reuters rozšiřuje ústupky, které před dvěma lety slíbila evropským regulátorům. Evropská komise v roce 2018 vyměřila firmě pokutu 4,24 miliardy eur (zhruba 108 miliard Kč) za využívání systému Android k upevnění dominantní pozice jejího internetového vyhledávače.

Google se pak v roce 2019 rozhodl umožnit konkurentům soupeřit v jednotlivých členských zemích Evropské unie prostřednictvím aukcí o čtyři místa na seznamu pro výběr výchozího webového vyhledávače. "Nyní provádíme některé konečné změny u výběrové obrazovky, včetně bezplatné účasti příslušných vyhledávačů," uvedl dnes Oliver Bethell ze společnosti Google. "Zvýšíme rovněž počet vyhledávačů umísťovaných na tuto obrazovku," dodal.

Nová nabídka pro volbu výchozího vyhledávače by se měla začít zobrazovat od září. Bude zahrnovat pět nejpopulárnějších vyhledávačů v dané zemi podle služby StatCounter. Tato pětice se zobrazí na začátku seznamu v náhodném pořadí, za ní pak bude následovat až sedm dalších vyhledávačů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

33°C

Dnes je neděle 20. června 2021

Očekáváme v 1:00 25°C

Celá předpověď