Fotografická soutěž Naše stopy, speciální projekt k 100. výročí vztahů mezi Japonskem a ČR

foto Japonská kočka štěstí Maneki Neko

Bezzrcadlový fotoaparát Nikon, televize Panasonic či kupon v hodnotě 5000 Kč na fotoslužby v Centru FotoŠkoda. Takové ceny mohou získat profesionální i amatérští fotografové v soutěži Naše stopy, kterou pořádá Japonské informační a kulturní centrum Velvyslanectví Japonska v České republice ve spolupráci s Českým centrem v Tokiu k 100. výročí navázání diplomatických vztahů Japonska a tehdejší Československé republiky.

Účastníci soutěže mají za úkol vyjádřit snímkem Japonsko, které je možné potkat nebo pocítit v Česku. Námětem může být nejen umění, architektura, jídlo, konkrétní předměty či lidé, ale také umělecké ztvárnění abstraktních stop, které nejsou na první pohled viditelné. Organizátoři doufají, že se za pomoci příspěvků soutěžících, kteří takto zachytí česko-japonskou spolupráci, bude moci ohlédnout za dosavadními vztahy a zamyslet se nad těmi budoucími.

Soutěž je určena i pro účastníky bez zkušeností s fotografováním, hodnotit se bude námět či originalita jednotlivých snímků.

V našem centru budou přijímány fotografie, jejichž tématem jsou japonské stopy v Česku, na e-mailové adrese: jicc@ph.mofa.go.jp. Fotografie na téma české stopy v Japonsku jsou přijímány Českým centrem v Tokiu. Více informací je k dispozici na oficiálních stránkách ZDE.

Autoři nejlepších snímků získají hodnotné ceny, mezi nimiž je například bezzrcadlový fotoaparát Z50 od společnosti Nikon, 50palcová 4K televize od společnosti Panasonic či kupon v hodnotě 5000 Kč na fotoslužby v Centru FotoŠkoda. Všichni ocenění rovněž obdrží dvě vstupenky na Animefest 2021. Vyhlášení výsledků je plánováno na začátek prosince.

Vedle vítězných fotografií budou v Japonském informačním a kulturním centru vystaveny snímky vysoce ceněné porotou. Fotografie budou rovněž umístěny na speciálním webu k 100. výročí vztahů mezi Japonskem a Českou republikou. Vítězné snímky budou také uveřejněny v časopise FotoVideo, který je partnerem soutěže.

Vyhlášení výsledků, ocenění i výstava snímků v obou tematických kategoriích proběhne souběžně i v Českém centru v Tokiu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je středa 31. května 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď