Fotbalové mistrovství světa klubů zahájí duel Al Ahlí s Aucklandem City

foto Ilustrační foto - Brankář egyptského celku Al Ahlí Mohamed Šanáví přijímá gratulace od spoluhráčů po zisku bronzu na fotbalovém MS klubů.

Tanger (Maroko) - Fotbalové mistrovství světa klubů dnes zahájí duel mezi Al Ahlí a Aucklandem City. Vítěz se utká se Seattlem, šampionem Severní a Střední Ameriky a Karibiku, o právo vyzvat Real Madrid, který byl nasazen přímo do semifinále. Úvodní zápas 19. ročníku soutěže je v marockém Tangeru na programu od 20:00.

Přímo do semifinále byl s evropským zástupcem tradičně nasazen i nejlepší jihoamerický tým, kterým je Flamengo. Vítězové Poháru osvoboditelů se utkají buď s marockým Wydadem, nebo šampionem asijské Ligy mistrů Al Hilálem.

Úřadující vítěz Ligy mistrů Real Madrid, který je se čtyřmi tituly rekordmanem soutěže, se pokusí udržet nadvládu evropských mužstev. Kluby Starého kontinentu od roku 2012 vyhrály devětkrát za sebou. Před rokem ve Spojených arabských emirátech opanovala turnaj londýnská Chelsea.

Klubové mistrovství světa se místo obvyklého prosincového termínu potřetí za sebou uskuteční v únoru. Tentokrát proto, že se na podzim odehrál světový šampionát v Kataru. Maroko hostí turnaj potřetí po letech 2013 a 2014, kdy triumfovaly Bayern Mnichov a právě Real. Hrát se bude v hlavním městě Rabatu a Tangeru. Finále je na programu 11. února.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď