Firmy mohou nabídky pomoci hlásit na portál CoVpoint

foto Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy pro hospodářskou politiku a ředitel Aspen Institute Prague Radek Špicar.

Praha - Firmy, které chtějí státu pomoci v boji proti koronaviru, mohou své nabídky hlásit na server CoVpoint. Cílem portálu je získat co nejvíce nabídek materiálu a služeb, které budou znamenat rychlou a účinnou pomoc.

Na zprovoznění webu dnes na twitteru upozornil viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar. CoVpoint vznikl z iniciativy ministerstva průmyslu a obchodu, agentur CzechInvest a CzechTrade a za podpory Svazu průmyslu a dopravy.

"Konečně je to hotové. Už to nemusíme řešit přes stovky e-mailů a telefonních hovorů," napsal Špicar.

Pomáhat v boji proti šíření nákazy koronavirem se snaží jednotlivci i organizace, chtějí pomáhat s dodávkami materiálů, nabízejí obchodní řešení či jiné služby. Náročné bylo podle Špicara všechny vstupy zpracovat, přezkoumat a zhodnotit tak, aby řešení bylo co nejrychlejší a zaměřovalo se na nejkritičtější body. To je nyní ambicí portálu CoVpoint.

"Vytvořili jsme CoVpoint, pro rychlý a jednoduchý management dodavatelů a nabídek materiálu a služeb, efektivní vyhodnocování a možnost výrazného urychlení celého procesu až po samotnou dodávku potřebným," uvedl tým CoVpoint.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je neděle 9. srpna 2020

Očekáváme v 3:00 19°C

Celá předpověď