Filmové Panství Downton bude mít pokračování, premiéra o Vánocích

foto Herci (zleva) Hugh Bonneville, Elizabeth McGovernová, Michelle Dockeryová, Laura Carmichaelová a Allen Leech pózují fotografům na světové premiéře filmu Panství Downton.

Londýn - Filmové Panství Downton, které v roce 2019 navázalo na divácky oblíbený seriál, bude mít další pokračování. Snímek, který bude sledovat další osudy rodiny anglických aristokratů a jejich služebnictva, má mít premiéru letos o Vánocích, oznámili tvůrci na twitteru.

Scénář k dalšímu dílu Panství Downton píše opět Julian Fellowes a na plátně by se měli objevit i všechny známé herecké tváře včetně Hugha Bonnevilla a Elizabeth McGovernové v rolích hraběte a hraběnky z Granthamu. Kromě toho si ve filmu nově zahrají například Hugh Dancy, Laura Haddocková či Dominic West.

Producent Gareth Neame uvedl, že novinkou chtěli potěšit fanoušky, kteří se podle něj nyní budou mít nač těšit. "Po velice náročném roce, kdy spousta z nás neměla kontakt s přáteli a rodinou, je velkou útěchou myslet na to, že jsou před námi lepší časy a že už o Vánocích nás čeká setkání s milovanými postavami na Panství Downton," citoval ho server BBC.

Seriál Panství Downton se odehrává ve smyšleném šlechtickém sídle a děj začíná v roce 1912 zprávou o potopení Titaniku a postupuje do 20. let. Poslední, šestou řadu odvysílala britská televize ITV na podzim 2015. Seriál, ověnčený Zlatým glóbem a cenami Emmy, se objevil na obrazovkách 150 zemí včetně Česka.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 12. května 2021

Očekáváme v 21:00 13°C

Celá předpověď