Fiat začne za rok nabízet elektrickou Pandu

foto Elektromobil Fiat Centoventi Concept.

Pravděpodobně v červenci příštího roku hodlá automobilka Fiat představit svůj nový levný elektromobil. Podle informací, které v rozhovoru pro agenturu Bloomberg prozradil šéf italské značky Olivier Francois, by měl vůz sdílet techniku s již dříve oznámeným sesterským modelem koncernu Stellantis, kterým je Citroën e-C3.

"Existuje skutečná potřeba cenově dostupnějších EV," řekl Francois. Cenovka takového vozu by tedy měla začínat pod úrovní 25.000 eur (cca 610.000 Kč podle aktuálního kurzu koruny vůči evropské měně).

Automobil bude prvotně určen pro městské jízdy. Proto se dá očekávat výkon elektromotoru kolem jedné stovky koní a kapacita baterie zhruba 40 kW. To by mělo vystačit na dojezd tři sta kilometrů na jedno nabití.

Citroën se představí a začne prodávat dříve než nový elektrický Fiat Panda. Podle posledních informací se jeho premiéra chystá na letošní říjen a start prodejů na jaro příštího roku.

Design připravovaného Fiatu nejspíše bude v duchu koncepčního modelu Centoventi, který se představil již v roce 2019.

Zákazníci, kteří si chtějí pořídit elektromobil a zatím nedosáhnout na současné typy s cenovkami kolem miliónu korun, si tedy nejpozději v roce 2025 budou moci vybírat z poměrně široké škály vhodných vozů. Malý elektromobil s podobnou cenovkou jako Fiat totiž bude v tu dobu prodávat také Renault (Renault 5), Volkswagen, Seat a Škoda a samozřejmě ve hře bude nadále Dacia se svým Springem.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď