Festival Pivo v tržnici představí 38 pivovarů, nahradil Náplavku

foto Pivo - ilustrační foto.

Praha - V pražské Holešovické tržnici dnes začne dvoudenní festival minipivovarů, na kterém se představí 38 producentů piva, sdělil ČTK za organizátory Jiří Sedláček. Jde o první ročník tohoto festivalu v tržnici, ale už o devátý ročník festivalu v Praze. Dřív se konal v červnu na Rašínově nábřeží - tzv. Náplavce, letos ale jeho konání znemožnila koronavirová krize. Nekonal se ani festival minipivovarů na Pražském hradě, kde většinou bývalo na 70 pivovarů. Ten se letos v režii Českomoravského svazu minipivovarů také poprvé po letech nekonal.

"Změna lokality po tolika letech bude pro všechny znamenat jakýsi nový začátek, začátek nové tradice. Výběr lokality jsme volili hned z několika důvodů - holešovická tržnice nabízí oproti náplavce lepší hygienické zázemí, možnost se schovat do stínu pod stromy, parkování pro pivovary i návštěvníky přímo v místě konání. Výhodou je i genius loci, který historický areál bývalých jatek nabízí," uvedl Sedláček. Festival začne dnes ve 14 hodin, v sobotu můžou návštěvníci dorazit na desátou hodinu dopoledne. Končit bude oba dny v deset hodin večer.

Vstupné je sice zdarma, pivo se ale musí pít ze zakoupených degustačních setů, které stojí sto korun, pro seniory se slevou 70 Kč. Chybět nebude pivo, uvařené speciálně pro tuto akci. "Dosavadní festivalová piva vždy nesla názvy spojené s plaveckými styly. Od letoška začínáme s názvy, které budou vztaženy k jatkám či trhům. Letos bude na čepu Holešovický beyk - nefiltrovaná a nepasterovaná spodně kvašená světlá třináctka. Tu k příležitosti konání festivalu v objemu 500 litrů uvařil Pivovar Starokladno, nejoblíbenější pivovar loňského ročníku festivalu," dodal Sedláček. Na akci by měly hrát například kapely Doggybag nebo Vasilův Rubáš.

Podle Sedláčka letos byl mezi pivovary o festival menší zájem, hlásilo se jich zhruba o pětinu méně. Podle něj nechtěli jezdit do Prahy kvůli koronaviru.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je pátek 5. března 2021

Očekáváme v 3:00 1°C

Celá předpověď