Druhý ročník tenisového United Cupu vyhráli Němci

foto Finále soutěže smíšených tenisových týmů United Cup, 7. ledna 2024, Sydney. Alexander Zverev z Německa.

Sydney - Druhý ročník soutěže smíšených týmů United Cupu vyhráli němečtí tenisté. O vítězi rozhodla v Sydney až závěrečná čtyřhra, v níž Laura Siegemundová a Alexander Zverev porazili Igu Šwiatekovou a Huberta Hurkacze 6:4, 5:7, 10:4.

Poláci měli dlouho k triumfu blíže. Světová jednička Šwiateková je poslala do vedení po hladkém vítězství 6:3, 6:0 nad Angelique Kerberovou, jež se vrací se k tenisu po mateřské pauze. V následující bitvě protivníků z první světové desítky měl Hurkacz v tie-breaku druhého setu dva mečboly, ale Zverev oba odvrátil a zápas vyhrál 6:7, 7:6 a 6:4.

Němci se stali nástupci Američanů, kteří při obhajobě prvenství vypadli v základní skupině stejně jako český tým. Markéta Vondroušová, Jiří Lehečka a spol. nestačili na Srby ani na Číňany.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 22.02.2026 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je neděle 22. února 2026

Očekáváme v 03:00 5°C

Celá předpověď