Do znovuotevřených prodejen lidé přicházeli od rána

foto Zákazník odchází 9. dubna 2020 s nákupem z hobbymarketu na pražském Pankráci. V rámci zmírnění opatření proti šíření koronaviru v době trvání nouzového stavu vláda od stejného dne povolila otevření železářství, hobbymarketů, prodejen stavebnin a opraven jízdních kol. Prodejci musejí dodržovat přísnější hygienická opatření.

Praha - Do hobbymarketů i prodejen jízdních kol, které mohou být po nucené odstávce ode dneška znovu otevřené veřejnosti, přicházeli zákazníci hned od rána. Podle oslovených prodejců provoz se zvýšenými hygienickými předpisy fungoval bez komplikací, lidé byli ukáznění, přicházeli v rouškách a dodržovali mezi sebou bezpečnostní dvoumetrové odstupy. Vyplývá to z ankety ČTK mezi obchodníky.

Fotogalerie

Do prodejen Hornbach lidé přicházeli hned po 07:00, kdy začala provozní doba. "Přesný počet zákazníků neevidujeme, dle odhadů z našich prodejen ale počet návštěvníků nepřekročil standardní víkendový provoz," uvedl ředitel společnosti Hornbach pro Českou republiku a Slovensko David Kolář. Poptávka je podle něj po sortimentu napříč nabídkou, od zahrady a železářství po stavebniny.

V případě dodržování opatření nenastaly podle Koláře problémy. "Opatření jsme měli dostatečně připravená a otestovaná již při velkoobchodním prodeji našim Profi zákazníkům, pro které bylo otevřeno. Situaci nadále sledujeme, přijímáme podněty a reagujeme na situaci dle potřeby," řekl dále. Zároveň uvedl, že lidé mohou k nákupu využít i následující tři dny, zavřeno bude pouze na Velikonoční pondělí.

Bezproblémový prodej hlásí také prodejny kol Bikero v Praze a Hradci Králové. Také do nich lidé přicházeli hned po zahájení provozní doby. "Už ve středu nám lidé psali na facebooku a instagramu, jestli opravdu otevíráme, je vidět, že se na nákup těšili," řekl výkonný ředitel firmy Martin Kudrna. Za dopoledne do prodejen podle něj přišly nižší desítky lidí. Ti kupovali hlavně jízdní kola, a to především dětská a juniorská. Za dopoledne se tak prodalo zhruba 15 kol, uvedl dále.

Ve firmě Bikero si předem spočítali, kolik zákazníků může být v prodejně najednou, aby bylo možné dodržovat bezpečnostní odstupy. Ale jen v jeden čas v prodejně v Hradci Králové se stalo, že se do prodejny všichni příchozí nevešli, uvedl Kudrna. Lidé podle něj přicházeli v rouškách, ale neměli rukavice. Ty jim ovšem nabídli v prodejnách.

Kromě hobbymarketů, prodejen a servisů kol mohou ode dneška fungovat také stavebniny nebo zámečnictví. Od příštího týdne by vláda mohla přikročit k dalšímu uvolňování opatření ustanovená kvůli zamezení šíření koronoviru. Expertní týmy by spolu s epidemiology měly podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) připravovat přes víkend režim otevírání prodejen.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 26. května 2020

Očekáváme v 17:00 16°C

Celá předpověď