Dnes se mění vlakové jízdní řády na regionálních tratích

foto Železnice, vlak, doprava, přejezd – ilustrační foto

Praha - Od dnešního dne se mění vlakové jízdní řády na regionálních tratích. Změny se dotknou zejména Pardubického a Jihomoravského kraje. Ve většině krajů však půjde pouze o malé úpravy jízdních řádů. Změny budou platit do 9. prosince, uvedly České dráhy dříve v tiskové zprávě.

Jízdní řád se před letními měsíci mění každoročně, jde ve většině případů o několikaminutové úpravy odjezdů vlaků, aby se zachovala jejich návaznost. Také se omezují některé linky, které jsou využívány zejména studenty.

V Jihomoravském kraji nebudou jezdit osobní vlaky mezi Boskovicemi a Velkými Opatovicemi. V pracovní dny také nepojede spoj mezi Kobylím na Moravě a Hodonínem, o víkendu bude spojení zachováno.

V Pardubickém kraji začne platit nový jízdní řád na trati mezi Českou Třebovou a Brnem. Po výluce se vrátí provoz na úsek mezi Brandýs nad Orlicí a Ústí nad Orlicí. Nově bude vlak stavět v Letovicích na Blanensku.

Ode dneška se v Moravskoslezském kraji obnoví mezistátní osobní linka mezi Bohumínem a polskými Chalupkami. Pojedou třikrát denně.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je sobota 30. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď