Dálnice D4 u Řitky je po demolici mostu opět průjezdná

foto Provoz na dálnici D4 nedaleko Řitky u Prahy 19. října 2019 večer policie zastavila kvůli demolici mostu.

Řitka (u Prahy) - Na dálnici D4 u Řitky nedaleko Prahy se po nočním bourání mostu vrátil provoz. Policie dopravu od sobotního večera do dnešního dopoledne odkláněla na objízdné trasy, po skončení uzávěry auta jezdila nejdříve jedním pruhem. Od podvečera je dálnice opět zcela průjezdná, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Nováková.

Demoliční práce začaly v sobotu v 19:00 a nabraly zpoždění. Podle původních plánů se měla dálnice otevřít dnes v 09:00, to se ale nestihlo. Policie informovala o zprovoznění úseku v 10:30, podle Tomáše Mráčka ze stavební firmy EDIKT však byla dálnice průjezdná už v 09:50.

Mráček poukázal na to, že se konstrukce demolovala včetně silničního souvrství a bylo nutné odvézt o deset procent objemu materiálu více. "Z bezpečnostních důvodů, které byly dané už předem, bylo nutné most bourat včetně živičných vrstev. Nebylo možné ho předem úplně odstrojit," řekl Mráček ČTK.

Přípravné práce ve směru na Prahu začaly v sobotu dopoledne a na Strakonice odpoledne, doprava byla vedena jedním pruhem. Dokončovací práce si dnes po zprovoznění dálnice vyžádaly podobná omezení. Nováková uvedla, že doprava v úseku byla zcela obnovena podle plánu kolem 18:00. "Žádné komplikace se neobjevily," dodala. Dopravní kolaps podle policie nenastal ani během noční uzavírky.

Na most u Řitky auta kvůli havarijnímu stavu nejezdí už od dubna, místním se zkomplikovala doprava do Čisovic a dalších obcí na druhé straně dálnice i najíždění na D4. Práce na rekonstrukci mostu začaly tento týden a potrvají sedm měsíců. Stát budou přes 42 milionů korun. Projekt je financován ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Špatný stav mostů a lávek trápí řadu měst. Předloni v prosinci se v Praze zřítila lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou a na několik týdnů byl uzavřen Libeňský most, který bylo nutno podepřít. Lávku v Nymburce přes Labe museli stavaři zbourat, protože hrozilo, že spadne.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 27. května 2020

Očekáváme v 3:00 8°C

Celá předpověď