CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS představí v Ostravě své novinky

foto Vojenský nákladní automobil Tatra Tactic 4x4.

Na každoroční největší bezpečnostní akci ve střední Evropě známé jako Dny NATO a Vzdušných sil Armády České republiky ani letos nebudou chybět společnosti patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a automobilka TATRA TRUCKS.

Fotogalerie

Dny NATO a Vzdušných sil Armády České republiky, které se letos uskuteční o víkendu 21. a 22. září jako vždy na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě Mošnově, jsou jednou z nejnavštěvovanějších bezpečnostních show v Evropě. Vedle ozbrojených sil České republiky a partnerských zemí se zde veřejnosti prezentují i firmy českého a zahraničního obranného průmyslu. K největším vystavovatelům tradičně patří firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a automobilka TATRA TRUCKS, jež jsou zároveň speciálními partnery Dnů NATO.

Letos se vedle TATRA TRUCKS představí také společnosti EXCALIBUR ARMY, TATRA DEFENCE VEHICLE, ELDIS Pardubice, RETIA a EUROPEAN AIR SERVICES. Kopřivnická automobilka bude vystavovat nejnovější provedení vojenského nákladního automobilu TATRA TACTIC 4x4, který se v Česku poprvé představil na květnovém veletrhu IDET 2019. Dále budou k vidění vojenské speciály TATRA FORCE v provedení podvozku 4x4 a 6x6, TATRA PHOENIX 8x8 a pancéřovaný hasičský speciál TATRA FORCE 8x8 nazývaný Titan. Nebude chybět ani Tomáš Tomeček a jeho soutěžní TATRA T 815, se kterou úspěšně reprezentuje Česko v afrických dálkových soutěžích.

EXCALIBUR ARMY na Dny NATO přiveze obrněný vůz PATRIOT II 4x4, který měl rovněž premiéru na letošní výstavě IDET, kde získal prestižní ocenění Zlatý IDET. Dále ukáže speciální mostní automobil AM-50 EX a další novinku, odtahové a vyprošťovací vozidlo TREVA-15, obě postavené na podvozcích TATRA. Velmi zajímavými exponáty budou nová vozidla PANDUR II CZ ve speciální velitelské a spojovací verzi společně s polním velitelským stanovištěm vyvinuté a vyrobené v podniku TATRA DEFENCE VEHICLE pro Armádu České republiky.

Společnost RETIA bude na letošních Dnech NATO vystavovat novinku v podobě prvního českého 3D radaru ReGUARD, jenž měl rovněž premiéru na IDETu. Dále bude k vidění speciální přenosný radar ReTWis 5, který umožňuje detekci živých osob za pevnými nekovovými překážkami. Další pardubická společnost ELDIS bude prezentovat své portfolio aktivních radarů a systémů, které jsou určeny pro řízení letového provozu a provozu na letištích. Jiná firma patřící do holdingu CSG – EUROPEAN AIR SERVICES – do výčtu vystavovaných exponátů přispěje vrtulníky MD-500E, Bell 206 a AS-355N, které podnik využívá k výcviku pilotů svých zákazníků. Návštěvníci Dnů NATO budou mít možnost se na jejich palubě svézt v rámci vyhlídkových letů pro veřejnost.

„Dnů NATO se firmy holdingu CSG a společnost TATRA TRUCKS účastní už mnoho let a tuto akci vnímáme jako prestižní záležitost, o čemž mimo jiné svědčí i to, že jsme jejími speciálními partnery. Dny NATO nám totiž dávají možnost seznámit odborníky i širokou veřejnost s výsledky naší práce. Můžeme jim ukázat, že český obranný průmysl, jehož významnou část tvoříme, se může srovnávat se zahraničím a že naše obranné systémy i vozidla patří k technologické špičce,“ řekl Lukáš Novotný, vedoucí marketingu holdingu CSG.

Během hlavního programu dvoudenní akce se divákům představí těžká vojenská, policejní i záchranářská technika, budou moci vidět i dynamické ukázky výcviku speciálních jednotek, letecké techniky nebo demonstraci výzbroje, výstroje a vybavení útvarů. Jako součást akce se v rámci doprovodného programu konají také různé konference, besedy, filmové projekce a semináře. O velké oblibě Dnů NATO a Vzdušných sil Armády České republiky svědčí jak počty návštěvníků, tak i účastníků. Jen v minulém roce návštěvnost činila 220 tisíc diváků a počet zúčastněných zemí se blížil dvacítce.

CZECHOSLOVAK GROUP and TATRA TRUCKS will present their latest vehicles and special aviation technologies in Ostrava

Companies within the CZECHOSLOVAK GROUP (CSG), together with automaker TATRA TRUCKS, have cultivated a tradition of being among the strongest exhibitors at the long-running Dny NATO (NATO Days) in Ostrava event. This year will also include presentations by EXCALIBUR ARMY, TATRA DEFENCE VEHICLE, ELDIS Pardubice, RETIA and EUROPEAN AIR SERVICES.

Kopřivnice-based TATRA TRUCKS will showcase the latest version of its TATRA TACTIC 4x4 off-road logistics truck. Also on display will be the TATRA FORCE truck in both its 4x4 and 6x6 iterations, the TATRA PHOENIX 8x8, and the TATRA FORCE 8x8 armoured heavy duty tactical truck, known as the “Titan”, which can also be used for civilian fire-fighting purposes. Czech Tatra pilot Tomáš Tomeček will be in attendance, as will the competition TATRA T 815 truck, with which he successfully represents his country in long-distance rallies in Africa.

EXCALIBUR ARMY will present its PATRIOT II 4x4 armoured vehicle, and will also showcase its AM-50 EX bridge-laying vehicle, as well as another new product, namely the TREVA-15 Tactical Recovery and Evacuation Vehicle. The new range of PANDUR II CZ armoured vehicles are also guaranteed to command attention, presented in special command and utility versions along with a field command station developed and manufactured by TATRA DEFENCE VEHICLE for the Czech Army.

Meanwhile, RETIA will exhibit the first Czech 3D radar known as ReGUARD. Also on display will be the special ReTWis 5 portable radar system, which enables the detection of individuals concealed behind non-metallic obstacles. ELDIS will present its portfolio of active radars and other systems designed for handling air traffic and overall operations at airports. EUROPEAN AIR SERVICES will contribute MD-500E, Bell 206 and AS-355N helicopters, used by the company to train pilots for a range of customers. Visitors to NATO Days will have the opportunity to fly in the cockpits of these craft as part of a special public participation programme. Last year, 220,000 people attended the event in Ostrava with around twenty countries participating.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pátek 7. srpna 2020

Očekáváme v 15:00 29°C

Celá předpověď