Civilní zbraň na přání? S CZ konfigurátorem žádný problém

foto Česká zbrojovka uvedla na trh v České republice revoluční nástroj – konfigurátor civilních zbraní.

Česká zbrojovka uvedla na trh v České republice revoluční nástroj – konfigurátor civilních zbraní. V novém internetovém konfigurátoru je možné sestavit budoucí zbraň přesně podle přání zákazníka rovnou z výroby. Tedy podobně, jako když si kupující objednává nový automobil. Zbraň se dá po sestavení ihned objednat, zaplatit za ni zálohu a do několika dní převzít. Na prodejně bude provedena kontrola oprávněnosti nákupu stejně jako při běžném prodeji zbraní.

CZ konfigurátor obsahuje ucelenou nabídku běžných i speciálních dílů. Umožňuje tak osadit zákazníkovu preferovanou zbraň přesně těmi komponenty, které mu vyhovují. Ať už jde o ráži, materiál a délku hlavně, spoušťový mechanismus, vzhled zbraně či doplňky, volba je pouze na zákazníkovi. Při každé volbě se okamžitě ukáže cena a vzhled budoucí zbraně. Předem se platí třetina ceny. Ve výsledku dostává kupující zbraň zcela podle svých preferencí, ale navíc i plně pokrytou zárukou, o niž by při domácích, čili netovárních úpravách, jinak přišel.

Konfigurátor byl spuštěn 15. října. Pro začátek obsahuje tři vlajkové modely z produkce České zbrojovky, které pokrývají spektrum sportovních střelců i lovců. Třemi úvodní modely jsou služební pistole CZ P-10 ve všech velikostech a barevných provedeních rámu, nejmodernější malorážka řady 457 s mnoha variantami pažeb i hlavní, a nakonec i SCORPION EVO S1. Česká zbrojovka plánuje postupně, průběhu několika let, doplnit všechny své zbraňové řady.

Česká zbrojovka uvedla na trh v České republice revoluční nástroj – konfigurátor civilních zbraní. Kompletace zbraní probíhá ve Zbrojovce Brno, dceřiné společnosti České zbrojovky. Čekací doba od zadání do převzetí zákazníkem na prodejně je plánována na 14 pracovních dní. Kupující si může vybrat, zda převezme zbraň v podnikové prodejně CZ v Praze, v Uherském Brodě, nebo po telefonické domluvě přímo v montážním závodu v Brně. Na vyzvednutí má 30 dní, jinak záloha na konfiguraci propadá. Do budoucna plánuje CZ rozšíření výdejních míst i do sítě partnerských prodejen, které splní patřičná kritéria pro spolupráci.

Při použití konfigurátoru si může zákazník objednat také prodlouženou záruku na pět let a předplacený pětiletý odborný servis. Ten bude prováděn na prodejnách CZ. Pro každou roční servisní návštěvu je předepsán přesný postup kontrol a výměn opotřebených dílů. Tato služba zajistí, že zbraň bude neustále v perfektním stavu.

Zajímavou novinkou v konfigurátoru je i možnost zřízení „dárkového konta“. Přes něj může oprávněný zákazník vyzvat své blízké a přátele, aby mu jeho „vysněnou zbraň” pořídili jako dárek, například k významnému životnímu jubileu. Platby záloh a příspěvky na dárkové konto jsou on-line, případný doplatek se platí při převzetí na prodejně.

Česká zbrojovka a.s. je od roku 2018 součástí mezinárodního Holdingu CZ Group, do něhož jsou vedle mateřské továrny v Uherském Brodě postupně začleňovány další firmy s příbuznými výrobními a vývojovými programy. V čele holdingu stojí ve funkci prezidenta Ing. Lubomír Kovařík, MBA.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je středa 27. září 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď