Čeští výrobci se představí na aerosalonu ve Farnborough

foto Stíhačky letící ve formaci při zahajovacím ceremoniálu mezinárodního aerosalonu ve Farnborough.

Aveo Engineering Group, Czech Airlines Technics, JIHLAVAN, MESIT aerotrade, PBS Velká Bíteš, SpoluWorks, RayService a Aero Vodochody – to je výčet firem, které budou letos zastupovat Českou republiku na prestižním mezinárodním aerosalonu ve Farnborough u Londýna, který začne v pondělí. Přehlídku českých leteckých výrobců a příslušných oborových svazů pořádá Ministerstvo průmyslu a obchodu, oficiální účast zajišťuje brněnská společnost EXPONEX. Přítomni budou také zástupci Asociace leteckých výrobců (ALV), Moravského leteckého klastru (MLK), Svazu českého leteckého průmyslu, chybět nebudou ani agentury na podporu podnikání, investic a obchodu CzechInvest a CzechTrade.

„Farnborough je v tomto roce největší leteckou událostí v Evropě. Odborníky a návštěvníky chceme zaujmout důrazem na naše postavení v kontextu evropského leteckého průmyslu, stejně jako ukázkami současného stavu tuzemské letecké branže,” vysvětluje ředitel Exponexu Petr Krejčí.

 

Příloha:

CZECH AIRCRAFT:  
100 YEARS  
AT THE FOREFRONT 
OF HISTORY

 

Prestižní evropská přehlídka leteckých výrobců se ve Farnborough koná ob rok, v pořádání se střídá s letištěm Le Bourget u Paříže. Předloňského Farnborough se zúčastnilo 1500 vystavovatelů z 52 zemí světa, během pěti dnů trvání výstavy navštívilo přehlídku 73 tisíc lidí. „Na českém stánku přivítáme v rámci doprovodného programu indickou oficiální delegaci, čili zemi, která je zajímavou exportní destinací pro letecký průmysl,” podotýká Krejčí.

Cílem akce je posílit existující obchodní vztahy a získat nové kontakty. „Pro firmy je zároveň výhodou, že se prezentují v národním dresu, což dokládá podporu ze strany české státní správy,” říká ředitel Krejčí. V roce 2016 jednali firmy a přítomní představitelé s například se společnostmi Rolls—Royce, Airbus Industries, BAE Systems nebo GE Aviation.

U příležitosti letošní airshow Farnborough připravila ČTK ve spolupráci s organizátory české oficiální účasti speciální tištěnou přílohu CZECH AIRCRAFT: 100 YEARS AT THE FOREFRONT OF HISTORY, která bude přímo na místě doprovázet české letecké výrobce a sloužit jako reference pro zahraniční účastníky. Speciál má 28 stran, nabízí průřez celou branží a profily českých aktérů ve Farnborough. Partnery projektu byly ministerstvo průmyslu a obchodu, CzechInvest, EXPONEX, GE Aviation, Aero Vodochody a ZLIN AIRCRAFT. Farnborough International Airshow se letos koná od 16. do 22. července.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je neděle 29. května 2022

Očekáváme v 15:00 13°C

Celá předpověď