Čeští fotbalisté zůstali v žebříčku FIFA na 45. místě

foto Ilustrační foto - Utkání skupiny B2 fotbalové Ligy národů: Česká republika - Skotsko, 7. září 2020 v Olomouci. Zleva Radim Breite z ČR, Lyndon Dykes ze Skotska, Václav Jemelka z ČR a Ryan Christie ze Skotska.

Curych - Čeští fotbalisté zůstali v prvním žebříčku reprezentací mezinárodní federace FIFA po koronavirové přestávce na 45. místě. V čele jsou nadále Belgičané před Francií, Brazílií a Anglií.

Evropské národní týmy rozehrály v září druhý ročník Ligy národů, na ostatních kontinentech se žádné jiné soutěžní zápasy neodehrály. V Evropě šlo o první reprezentační duely v tomto kalendářním roce.

Češi v úvodu Ligy národů zvítězili na Slovensku 3:1, ale poté muselo jít mužstvo kvůli výskytu koronaviru u dvou členů realizačního týmu do karantény. Původní výběr nahradilo narychlo poskládané mužstvo, které podlehlo Skotsku 1:2.

V novém vydání žebříčku si z českých soupeřů v Lize národů pohoršili Slováci o čtyři příčky a klesli na 36. pozici. Skotové se posunuli o místo vpřed a jsou 49., Izrael zůstal na 93. příčce.

V žebříčku se změnila pozice až na pátém místě, kam se po výhrách nad Chorvaty a Švédy posunuli Portugalci. Tým kolem hvězdného útočníka Cristiana Ronalda si polepšil o dvě pozice.

Největšími skokany v žebříčku se stali Rusové, kteří se výhrami nad Srbskem a Maďarskem posunuli o šest pozic na 32. místo.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je neděle 20. září 2020

Očekáváme v 1:00 11°C

Celá předpověď